Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Road Runner (PC)

Road Runner PC

Road Runner to prosta gra zręcznościowa firmy Mindscape, której fabułę w całości oparto na popularnej serii kreskówek ze Strusiem Pędziwiatrem (Road Runner) i Kojotem (Wille E. Coyote) w rolach głównych.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Road Runner (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1989

Road Runner to prosta gra zręcznościowa firmy Mindscape, której fabułę w całości oparto na popularnej serii kreskówek ze Strusiem Pędziwiatrem (Road Runner) i Kojotem (Wille E. Coyote) w rolach głównych. Ten ostatni chętnie zjadłby ptaszysko na śniadanie – jedyny problem polega na tym, że wpierw musiałby je złapać…

Program pozwoli stanąć tylko po jednej stronie barykady i wcielić się w rolę Strusia. Zadaniem gracza jest manewrować po planszy w taki sposób, aby zjeść jak najwięcej nasion i skutecznie wyrwać się pogoni Kojota. Oczywiście nie jest to takie proste, głównie z racji tego, że myśliwy jest niezwykle pomysłowym stworzeniem i podczas akcji używa przeróżnych gadżetów firmy ACME. Mogą się wśród nich znaleźć rakiety, umożliwiające Kojotowi lot, sprężyna, pozwalająca mu na szybsze poruszanie się za pomocą skoków, czy magnes, który umieszczony w nasionach, znacznie Cię spowolni. Oprócz tego, podczas gry mogą pojawić się inne przeszkody, np. samochody ciężarowe, które taranują wszystko, co napotkają na swej drodze.

Struś Pędziwiatr dysponuje zapasem dodatkowych „żyć”, kurczącym się za każdym razem, gdy Kojot dopadnie swoją ofiarę. Rozgrywkę podzielono na kolejne etapy, na końcu których dokonywane jest podsumowanie. Dodatkowe punkty możemy otrzymać za zebranie wszystkich ziaren oraz umiejętne pozbycie się Kojota (np. skierowanie go pod koła ciężarówki). Chociaż Road Runner nie zachwyca pod względem oprawy audiowizualnej, okazuje się być miłą propozycją dla fanów klasycznych zręcznościówek. Trochę kłopotu może sprawić sterowanie a zwłaszcza niejasne zachowanie się Strusia przy krawędziach drogi (lubi się tam czasem zaciąć).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Road Runner

odpowiednia dla każdego wieku