Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gold and Glory: The Road to El Dorado (PC)

Złoto i Chwała: Droga do El Dorado PC

Gold and Glory: The Road to El Dorado

Gra przygodowa z interfejsem point-n-click będącą adaptacją filmu o tym samym tytule. Fabuła opowiada o perypetiach pary przyjaciół zmierzających do legendarnego El Dorado.

Przygodowe | point-and-click | filmy animowane

PC Windows
Okładka Gold and Glory: The Road to El Dorado (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2000

20grudnia2000

pudełko PL

Gra jest adaptacją filmu o tym samym tytule, wyprodukowanego przez wytwórnię DreamWorks - największego konkurenta Disney'a wśród filmów dla dzieci. Fabułą filmu i gry są przygody pary przyjaciół Tulia i Miguela. Uwierzyli oni, że odnaleźli drogę do fortuny i chwały, kiedy podstępem wygrali mapę pokazującą drogę do legendarnego Złotego Miasta - El Dorado. Akcja gry nie jest jednak odwzorowaniem fabuły filmu, lecz opowiada pominięte w nim przygody dwójki podróżników.

Po ucieczce ze statku hiszpańskiego odkrywcy Cortesa, w której pomógł im bystry koń Altivo, bohaterowie trafiają na wyspę odpowiadającą tej z mapy El Dorado. Tulio, Miguel i Altivo wyruszają w drogę ku złotej krainie, po drodze czeka ich wiele przygód, muszą między innymi przedrzeć się przez gęstą dżunglę pełną czyhających na ich życie niebezpieczeństw.

Wędrujemy przez kilka różnorodnych, w pełni trójwymiarowych środowisk (hiszpańskie miasto, statek konkwistadorów, dżungla, miasto Majów), gdzie musimy wykazać się odwagą i sprawnością w walce z różnymi przeciwnościami losu. Kilkukrotnie będziemy mieli możliwość dokonania wyboru bohatera, w którego chcemy się wcielić. Możemy zdecydować się na złotowłosego Miguela lub czarnookiego Tulia, obaj potrafią biegać, pływać, walczyć mieczem, a nawet jeździć na końskim grzbiecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.235 / 10 na podstawie 420 ocen czytelników.

Gry podobne do Złoto i Chwała: Droga do El Dorado

Wymagania wiekowe Gold and Glory: The Road to El Dorado

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Złoto i Chwała: Droga do El Dorado

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266 Mhz, 64 MB RAM, akcelerator 3D, karta dźwiękowa

Złoto i Chwała: Droga do El Dorado - recenzja gry

Recenzja 8 stycznia 2001, 14:52

Żal mi bardzo z tego powodu, ponieważ pod względem rozrywkowym gra jest naprawdę dobra. Zagadki są na dosyć niskim poziomie (co wynika z etapowej struktury gry), ale mogą się podobać, szczególnie młodszym odbiorcom, do których w końcu adresowany był film. Zaciąć się w grze praktycznie nie można, ale denerwuje całkiem pokaźna ilość zagadek zręcznościowych typu szybko naciśnij klawisz stojąc twarzą do kamienia – oczywiście najgorsza, najnudniejsza i najżmudniejsza zagadka przypada na koniec gry, co nie wpływa pozytywnie na końcowe wrażenie... Niemniej jednak, aż do tej właśnie zagadki gra się miło i sympatycznie, w czym pomaga dodatkowo możliwość przełączania się (chociaż nie zawsze) pomiędzy parą, a z czasem trójką głównych bohaterów. Muszę szczerze przyznać, że gdyby wszystkie etapy wyglądały jak ten, gdy Tulio i Miguel próbują uciec z ładowni na statku flagowym Corteza (tak, panowie tłumacze, Corteza, nie Korteza), to gra byłaby genialna.