Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2005, 14:38

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Zapowiedziano RPG z elementami akcji - ExMachina

Nie wiedzieć czemu, ale większość polskich produkcji growych okazuje się kompletną porażką (nie licząc wyjątków, np. Schizm, Chrome, Xpand Rally), natomiast za naszą wschodnią granicą dobre gry powstają dosłownie jak grzyby po deszczu. A już w ostatnim kwartale tego roku ma szansę dołączyć do nich ExMachina, RPG z elementami akcji, tworzona przez studio Targem Games. Wydania tego dzieła podjęła...

Nie wiedzieć czemu, ale większość polskich produkcji growych okazuje się kompletną porażką (nie licząc wyjątków, np. Schizm, Chrome, Xpand Rally), natomiast za naszą wschodnią granicą dobre gry powstają dosłownie jak grzyby po deszczu. A już w ostatnim kwartale tego roku ma szansę dołączyć do nich ExMachina, RPG z elementami akcji, tworzona przez studio Targem Games. Wydania tego dzieła podjęła się firma Buka.

ExMachina jest dość nietypowym RPGiem, ponieważ w grze kierujemy nie postacią, a potężnym pojazdem. Fabuła gry przenosi nas w alternatywną przyszłość, w której na nieprzyjaznych rejonach nowej Ziemi panuje prawo silniejszego. Gracz będzie poszukiwać śladów zaginionej cywilizacji i próbować odkryć jej sekrety, zdobędzie wiedzę o przyszłości rodzaju ludzkiego, pozna potężnych sprzymierzeńców oraz oczywiście stawi czoła niezliczonej rzeszy wrogów.

Ponieważ idea rozgrywki bazuje na ciągłym przemieszczaniu się, kluczową rolę odgrywa nasz pojazd. Twórcy przygotowali do wyboru kilka (5) wozów różniących się osiągami i statystykami, które w późniejszym czasie możemy, a nawet musimy, modyfikować i ulepszać, dodając do niech potężniejsze bronie oraz nowe gadżety. Do pacyfikacji przeciwników, którzy rekrutują się spomiędzy ciężarówek, transporterów wojskowych, robotów czy piechoty, możemy wykorzystać imponującą liczbę, ponad 30 rodzajów broni, m.in. karabiny maszynowe, rakiety czy miny.

Oprócz “gry drogi” czeka nas ogromny, unikalny świat, ciekawa i wciągająca fabuła oraz duża liczba opcjonalnych zadań, a wszystko to okraszone wspaniałą grafiką i efektami specjalnymi oraz realistycznym modelem prowadzenia pojazdu i walki.