Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2004, 12:32

autor: Elrond

Zapowiedziano Origin Of The Species

Szczerze powiedziawszy musiałem kilka razy przebrnąć przez tę wiadomość zanim zdecydowałem w jaki sposób przekazać ją naszym czytelnikom. Wygląda ona bowiem jak scenariusz kolejnego odcinka z Archiwum X ale ponieważ dotyczy gry komputerowej więc znalazła się na łamach naszego serwisu. Osobiście słyszę o tym po raz pierwszy ale podobno od kilku lat tysiące ludzi z USA oraz całego świata a także pracownicy firmy Nu-Generation Games, która w dalszej części newsa gra główną rolę, obserwują celowe wpuszczanie do atmosfery toksycznych związków w celu wprowadzenia w życie bardzo niebezpiecznego programu nazwanego Project G.I.Ants. Wspomniana już firma Nu Generation zdecydowała się na użycie wszelkich swoich środków i umiejętności aby stworzyć interaktywną demonstrację pokazującą co tajne rządowe agencje chcą ukryć przed społeczeństwem i jakie mogą być tego skutki. W ten sposób powstała gra Orig

Szczerze powiedziawszy musiałem kilka razy przebrnąć przez tę wiadomość zanim zdecydowałem w jaki sposób przekazać ją naszym czytelnikom. Wygląda ona bowiem jak scenariusz kolejnego odcinka z Archiwum X ale ponieważ dotyczy gry komputerowej więc znalazła się na łamach naszego serwisu. Osobiście słyszę o tym po raz pierwszy ale podobno od kilku lat tysiące ludzi z USA oraz całego świata a także pracownicy firmy Nu-Generation Games, która w dalszej części newsa gra główną rolę, obserwują celowe wpuszczanie do atmosfery toksycznych związków w celu wprowadzenia w życie bardzo niebezpiecznego programu nazwanego Project G.I.Ants. Wspomniana już firma Nu Generation zdecydowała się na użycie wszelkich swoich środków i umiejętności aby stworzyć interaktywną demonstrację pokazującą co tajne rządowe agencje chcą ukryć przed społeczeństwem i jakie mogą być tego skutki. W ten sposób powstała gra Origin Of The Species.

Fabuła gry rzeczywiście może prezentować pomysły rodem z Archiwum X. Sielska wycieczka 8 przyjaciół na pustynię Nevada nieoczekiwanie przemienia się w zmagania ze śmiertelnym zagrożeniem, gdy okazuje się, że w tym samym czasie wojsko prowadzi testy nowej broni biologicznej o kryptonimie Project G.I.Ants. Dzięki niej można zmutować owady oraz pasożyty i stworzyć z nich potężną armię. Jak można się domyśleć eksperyment nie poszedł tak jak trzeba i życie 8 przyjaciół oraz mieszkańców pustyni zostaje nieodwołalnie zmienione.

Gracz wciela się w postać młodej dziewczyny z miasta, która pamiętając o tym co się stało musi odszukać przyjaciół i ocalić ich od szaleństwa. Problem w tym, że sama znajduje się w więzieniu, prawdopodobnie w Nowym Jorku. A to dopiero początek kłopotów... Obecność w powietrzu wirusa Triton-76 wyzwolonego przez Project G.I.Ants zaczyna powodować straszliwe mutacje. Dodatkowo, wojsko wydało rozkaz stracenia każdego świadka nieudanego eksperymentu.

  1. Zastosowanie technologii RPG Lite, dzięki czemu dostajemy prosty i nieskomplikowany system rozwoju postaci;
  2. Możliwość wyboru sposobu rozegrania danego poziomu i otrzymania tzw. Style Points;
  3. Ponad 10 specjalnych ofensywnych i defensywnych ruchów do wyboru oraz wszelkich ich kombinacji;
  4. Około 20 rodzajów broni;
  5. Interakcja i możliwość uratowania NPCów nagradzana dodatkowymi informacjami i umiejętnościami;
  6. Realistyczny silnik fizyczny;
  7. Ogromna ilość zmutowanych przeciwników oraz Black Op Marines.