Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2009, 10:20

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta testy Men of War otwarte dla wszystkich, King Diamond w Guitar Hero: Metallica, dwa lata Bounty Bay Online, 21 milionów PlayStation 3, wielki DLC do Midnight Club: Los Angeles i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta testy Men of War otwarte dla wszystkich, King Diamond w Guitar Hero: Metallica, dwa lata Bounty Bay Online, 21 milionów PlayStation 3, wielki DLC do Midnight Club: Los Angeles i inne. Zapraszamy do lektury.

Men of War

Otwarto beta testy strategii czasu rzeczywistego Men of War, uruchomione przez firmę Best Way przy współudziale Fileplanet. Obecnie mogą do niej dołączyć wszystkie osoby posiadające darmowe konta w serwisie.

Guitar Hero: Metallica

W Guitar Hero: Metallica będziemy mogli usłyszeć głos Kima Benedixa Petersena, znanego szerzej pod pseudonimem King Diamond. Co więcej, w grze zawarte zostaną wirtualne odpowiedniki wszystkich członków jego zespołu. Gracze będą mogli zagrać kilka utworów pochodzących z bogatej dyskografii zespołu.

Street Fighter IV

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich graczy w Street Fightera, Zak Bennett, ustanowił nowy rekord świata, który zostanie ujęty w Guinness World Records Gamer’s Edition. Mianowicie, Zak w ciągu niespełna czterech godzin pokonał w Street Fighter IV 108 przeciwników w trybie multiplayer, nie będąc w międzyczasie ani razu rozłożonym na łopatki.

Bounty Bay Online

Gra MMO o tytule Bounty Bay Online obchodzi właśnie drugie urodziny. W związku z rocznicą producent, firma Frogster Interactive, uruchomiła kilka promocyjnych działań. Jednym z nich jest podwojenie uzyskiwanego doświadczenia za pokonywanie potworów (stan ten potrwa do przyszłego poniedziałku). Poza tym każdy gracz uczestniczący w zabawie na serwerze Mary Read może liczyć na darmowy kredyt w wysokości 22 punktów, możliwy do wykorzystania w item shopach.

PlayStation 3

Z informacji opublikowanych przez Sony Computer Entertainment wynika, że na całym świecie sprzedało się już 21,3 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 3. Stawia to najnowszą stacjonarną platformę japońskiej firmy na trzecim miejscu w wyścigu konsol nowej generacji. Na pierwszym znajduje się Wii (około 45 milionów), z kolei druga pozycja okupowana jest ciągle przez Xboxa 360 (28 milionów).

Midnight Club: Los Angeles

Jeszcze w tym tygodniu powinno dojść do premiery sporego DLC do gry wyścigowej Midnight Club: Los Angeles. W skład South Central wejdzie nowa, darmowa mapa, a także płatny zestaw dodatkowych pojazdów, wyścigów, utworów muzycznych i nie tylko. Więcej informacji już niebawem.

MadWorld

MadWorld, nowa, niezwykle krwawa produkcja studia Platinum Games, nie będzie wspierać trybu 480p. Obraz będzie wyświetlany jedynie w rozdzielczości 480i. Różnica, którą mogliby odnotować wyłącznie spostrzegawczy posiadacze telewizorów HD, nie jest jednak czymś, co mogłoby zostać uznane za wielki problem.

PSP

Z końcem marca zamknięta zostanie usługa Go!Messenger, umożliwiająca brytyjskim posiadaczom PSP prowadzenie rozmów telefonicznych przez internet oraz videokonferencji, poinformowała firma Sony Computer Entertainment Europe. Nie oznacza to jednak zaprzestania wsparcia dla kamery Go!Cam.

Climax

Studio Climax rozpoczęło pracę nad grą utrzymaną w konwencji horroru, przygotowywaną dla firmy Codemasters. Produkcja zostanie wydana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Oprócz niej producent zajmuje się również dwoma pozycjami zleconymi przez Konami – jedną dla Wii, drugą dla 360-tki oraz PS3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ghostbusters: The Video Game

Dead to Rights: Retribution

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Dragon Age: Początek

Empire: Total War

EVE Online: The Second Genesis

Jumpgate: Evolution

Need for Speed World Online

Sins of a Solar Empire: Entrenchment

gry