Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Bounty Bay Online (PC)
OkładkaBounty Bay Online (PC)

Bounty Bay Online PC

Bounty Bay Online to dosyć interesujący przedstawiciel gatunku MMOcRPG, umiejscowiony w epoce renesansu i wykorzystujący liczne motywy rodem z okresu największych odkryć geograficznych.

RPG | TPP | zagraj za darmo | piraci | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bounty Bay Online Premiera PC

22lutego2007

producent: Suzhou Snail Electronic Co. wydawca: Snail Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bounty Bay Online

Sea Dogs II

Pirates of the Burning Sea

World of Pirates

Bounty Bay Online to dosyć interesujący przedstawiciel gatunku MMOcRPG, umiejscowiony w epoce renesansu i wykorzystujący liczne motywy rodem z okresu największych odkryć geograficznych. Gra nie jest więc jedynie kolejną prostolinijną i sztampową 'mordownią'. Gracze mają dostęp do bardzo szerokiego wachlarza profesji, polegających raczej na wytwarzaniu różnego rodzaju towarów oraz oddziaływaniu na świat zewnętrzny.

Autorzy z wielką uwagą i dbałością o szczegóły podeszli do kreowania świata przedstawionego. Nasz bohater może poruszać się po bardzo rozległym i realistycznie odwzorowanym obszarze. Na odwiedzenie czeka ponad 60 historycznych miast i portów oraz niemal 1500 charakterystycznych lokacji – od Wielkiego Muru Chińskiego po egipskie Piramidy. W zależności od praktykowanej profesji, gracze prowadzą spokojny, osiadły tryb życia (np. jako rzemieślnik, rybak czy rolnik) lub wręcz przeciwnie, bez przerwy podróżują po całym świecie, wykorzystując do tego celu przede wszystkim różnego rodzaju łajby (podzielone na trzy grupy: szybkie i zwrotne żaglowce; potężne i ładowne statki handlowe; oraz ciężko uzbrojone i wytrzymałe okręty wojenne).

Każdy zawód wymaga od gracza opanowania innych umiejętności i odmiennej drogi rozwoju swojego awatara. Bohaterowie posiadają dwa typy cech, tj. pasywne (standardowe: poziom zdrowia, wytrzymałości, szansa na trafienie itd.) oraz aktywne. Te ostatnie są nieco bardziej rozbudowane i zostały dalej podzielone na: główne (nawigacja, elokwencja, dowodzenie okrętem itp.), bojowe (walka mieczem, toporem czy bronią palną), rzemieślnicze (kowalstwo, alchemia, krawiectwo, okrętownictwo etc.) oraz drugorzędne (medycyna, rybołówstwo itd.). Do tego dochodzi oczywiście konieczność dbania o wyposażenie i wyekwipowanie statku (jeśli oczywiście takowy posiadamy).

W odwzorowanie każdego modelu okrętu włożono wiele pracy, dzięki czemu dostępne w grze konstrukcje są wiernymi replikami oryginałów z XIV, XV i XVI wieku. Największy użytek z tego typu środków przemieszczania się mają oczywiście profesje związane z działalnością na morzach – handlowcy, odkrywcy oraz piraci. Warto zaznaczyć, że choć każdy gracz może posiadać wiele statków różnych klas, to jednocześnie dowodzi tylko jednej jednostce. Jeśli chcemy tworzyć większe floty, musimy zjednać sobie przyjaźń i zaufanie innych graczy, a następnie np. stworzyć gildię – program oferuje oczywiście pełne wsparcie dla tego typu aktywności, zapewniając zrzeszonym w nich graczom bardzo rozległe profity oraz większe możliwości.

Nie zrezygnowano ze sprawdzonego w gatunku MMOG systemu questów. Niemal w każdym mieście spotykamy grupę bohaterów niezależnych, przy czym jedni oferują nam swoje usługi (bankowe, najemne, informacyjne itp.), inni z kolei chętnie posłużą się nami. Za wykonywanie zadań graczowi przysługuje oczywiście odpowiednia nagroda, zarówno materialna (w postaci brzęczących mieszków złota), jak i niewymierna (podniesienie poziomu zdolności naszego alter ego).

Ponadto warto zauważyć, iż świat Bounty Bay Online nie jest pasywny, każda nasza ingerencja może mieć wpływ na jego kształt. Wzmożona aktywność piratów często jest decydującym czynnikiem, kształtującym ceny towarów w konkretnych portach; niesubordynacja podległych kolonii może zaowocować podniesieniem podatków lub wprowadzeniem embarg na dany typ towaru; zaś zagrywki polityczne na najwyższych szczeblach administracyjnych (np. konflikty międzypaństwowe) mogą znacząco utrudnić wymianę handlową w portach antagonizujących państw. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stanąć po 'ciemnej stronie morza' i zająć się kaperstwem, ignorując prawo napadać i łupić statki handlowe, a następnie organizować kontrabandy i sprzedawać złupione towary na czarnych rynkach, zaś w razie kłopotów wycofać się do gniazda piratów i, niczym stary wilk morski, wylizać rany. Możliwości w Bounty Bay Online jest multum i tylko od gracza zależy, jaką drogę do bogactwa i sławy wybierze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bounty Bay Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bounty Bay Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • łącze internetowe