Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2011, 14:17

autor: Jiker

Wieści ze świata (Uncharted, Dragon Age, Aliens: Colonial Marines) 31/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyczynach zwolnienia reżysera adaptacji Uncharted, niezwykłej przesyłce od firmy SEGA, nowych Wormsach, a także koniecznych zmianach w marce Dragon Age. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyczynach zwolnienia reżysera adaptacji Uncharted, niezwykłej przesyłce od firmy SEGA, nowych Wormsach, a także koniecznych zmianach w marce Dragon Age. Zapraszamy do lektury.

4 Elements

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra 4 Elements. Produkcję studia Playrix Entertainment możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,99 euro, czyli ok. 20 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Uncharted

LA Times donosi, że rezygnacja z usług nominowanego do Oskara Davida O. Russella była efektem niezadowolenia firmy Sony. Podobno reżyser i scenarzysta filmowej adaptacji marki Uncharted miał zupełnie odmienną wizję ekranizacji – zaproponowany przez niego skrypt, mający zaprezentować wątek „kryminalnej rodziny” osadzony w świecie antyków i sztuki, był „tak obszerny i na tyle ambitny”, że japoński koncern podjął decyzję o wstrzymaniu projektu w formie zaproponowanej przez twórcę The Fighter oraz Jak być sobą (I Heart Huckabees). Z plotek wynika, że w pracach nad filmem nie weźmie także udziału Mark Wahlberg, aktor wybrany przez Russella do roli Nathana Drake’a. Produkcja obrazu postępuje. Nazwisko nowego reżysera i scenarzysty poznamy zapewne wkrótce. Podobno za fabułę odpowiadać mają teraz osoby zatrudnione przy kręceniu nowego filmu o Conanie (Conan the Barbarian).

Aliens

Redakcja Official PlayStation Magazine otrzymała od firmy SEGA nie lada gadżet. W przesyłce nadanej przez japońskiego wydawcę znalazła się bowiem broń Pulse Rifle, znana doskonale fanom marki Aliens. Zawartość paczki została udokumentowana na zdjęciach zamieszczonych na Facebooku. Niewykluczone, że zwiastuje to zbliżający się moment ujawnienia gry Aliens: Colonial Marines, nad którą od pewnego czasu pracuje studio Gearbox Software (być może dojdzie do niego na targach E3).

Worms

Australijski Urząd Klasyfikacji ocenił grę Worms: Ultimate Mayhem. Niezapowiedziana dotąd produkcja studia Team 17 będzie najprawdopodobniej rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji. Niewykluczone, że będzie to pierwsza trójwymiarowa odsłona kultowych Wormsów przygotowana z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Dragon Age

Mike Laidlaw, główny projektant drugiej odsłony serii Dragon Age, stwierdził na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego firmy BioWare, że wiele elementów „dwójki” wymaga poprawy. Bardzo możliwe zatem, że w kolejnej części wyruszymy poza Kirkwall i spędzimy znacznie więcej czasu w innych miastach i krainach obszaru Free Marches.

Windows 8

Serwis Rumorpedia, słynący z publikacji niewiarygodnych plotek, donosi, że Windows 8 będzie w stanie uruchamiać gry pisane domyślnie na Xboksa 360. System miałby działać w oparciu o abonamenty (darmowy i płatny, niczym w przypadku Xbox Live). Jednoczesna rozgrywka z posiadaczami pecetowych wersji produkcji nie byłaby jednak możliwa. Jak dotąd, wiadomość nie została potwierdzona i nie zanosi się na to w przyszłości.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Birds of Steel PS3

Birds of Steel X360

House M.D. – Episode 1: Globetrotting

SkyDrift

Shinobi

FIFA 12

StarCraft II: Heart of the Swarm

Twój Ogród

Pro Evolution Soccer 2012

Forza Motorsport 4

Shadows of the DAMNED

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II: Heart of the Swarm - gameplay #1

StarCraft II: Heart of the Swarm - teaser #1

Storm - trailer #1

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Impact - trailer #1

Tom Clancy's Ghost Recon Online - trailer #1

From Dust - plemiona

From Dust - przyroda

Dawn of Fantasy - kulisy produkcji - wojny królestw PL

Dawn of Fantasy - kulisy produkcji - obrona twierdzy (PL)

Dungeon Empires - gameplay #1

Dragon Ball Game Project Age 2011 - trailer #1

BurgerTime World Tour - trailer #1

Alice: Madness Returns - walka

Dead Island - gameplay #1

White Knight Chronicles 2 - trailer #1

Star Wars: The Old Republic - rozwój Troopera

Transformers: Dark of the Moon - Multiplayer Trailer

House M.D. - trailer #1

Mortal Kombat - Klassic Skins DLC

F.3.A.R. - Multiplayer Trailer #3

EVE Online - Incarna

Driver: San Francisco - Edycja Kolekcjonerska (PL)

Dragon's Dogma - Griffin Gameplay

DiRT 3 - Monaco

DiRT 3 - 5 Decades of Rally