Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2011, 13:35

autor: Sarge

Batman: Arkham City - więcej o lokacjach, umiejętnościach i długości rozgrywki

W najnowszym numerze amerykańskiego Official Xbox Magazine pojawiła się kolejna zapowiedź Batman: Arkham City. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat odwiedzanych lokacji, umiejętności głównego bohatera i długości rozgrywki nadchodzącego dzieła Rocksteady Studios.

W najnowszym numerze amerykańskiego Official Xbox Magazine pojawiła się kolejna zapowiedź Batman: Arkham City. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat odwiedzanych lokacji, umiejętności głównego bohatera i długości rozgrywki nadchodzącego dzieła Rocksteady Studios.

Sporo ostatnio mówiło się o żywotności nowych przygód Batmana. Dotychczasowe stanowisko dewelopera było takie, że ukończenie jednoosobowej kampanii zajmie nam ok. 25 godzin, a dodatkowe 15 godzin będziemy mogli poświęcić na zadania poboczne. Tymczasem z zapowiedzi dowiadujemy się, że przejście gry na 100% (wliczając w to nowy tryb wyzwań) ma się wiązać z koniecznością zarezerwowania ponad 50 godzin wolnego czasu. Wygląda więc na to, że miłośnicy wyciskania wszystkiego z danej produkcji znajdą tu coś dla siebie.

Batman: Arkham City - więcej o lokacjach, umiejętnościach i długości rozgrywki - ilustracja #1

Nieco monotonii przy tak długim obcowaniu z tytułem może wprowadzić fakt, że akcja przez cały czas będzie rozgrywać się w nocy. Nie ma mowy o choćby krótkich przerywnikach za dnia, bo też cała historia zostanie opowiedziana w ciągu zaledwie kilku wirtualnych godzin. Twórcy nadrobią to odpowiednim zróżnicowaniem lokacji. Trafimy do wielu miejsc znanych fanom tego uniwersum, takich jak zaniedbana dzielnica The Bowery, park rozrywki Amusement Mile, fabryka Ace Chemicals, czy kościół i centrum medyczne.

W czasie zabawy zdobywać będziemy punkty doświadczenia, które spożytkujemy na ok. 30 różnych ulepszeń gadżetów. Tak jak już wiedzieliśmy wcześniej, wiele z nich powróci z Batman: Arkham Asylum, aczkolwiek nawet one po odpowiednich modyfikacjach znajdą swoje nowe zastosowanie. Jako przykład podano Batclaw – po jednym z usprawnień wyrwiemy nią broń z rąk przeciwnika.

Większe znaczenie odegra teraz umiejętność szybowania. W czasie lotu mamy mieć większą kontrolę nad głównym bohaterem, który w powietrzu użyje nawet linki z hakiem (o zwiększonym zasięgu, wynoszącym ponad 50 metrów), by dostać się w pozornie niedostępne punkty. To też bardzo dobry sposób, by wznieść się w górę lub po prostu przyspieszyć transport w różne miejsca.

Batman: Arkham City - więcej o lokacjach, umiejętnościach i długości rozgrywki - ilustracja #2

Dla urozmaicenia zabawy w poprzedniczce wprowadzono sekrety poukrywane przez Człowieka-Zagadkę (ang. Riddler). Teraz twórcy będą nas nagradzać za dokładne przeczesywanie lokacji opcjonalnymi wyzwaniami, które niekoniecznie zostaną dodane na siłę. Jedno z tych opisanych w zapowiedzi było całkiem rozbudowaną, 15-minutową łamigłówką do rozwiązania.

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W naszym kraju gra zostanie wydana 21 października przez firmę Cenega.