Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2016, 18:05

autor: Draug

Wieści ze świata (The Last of Us: Part II, Dishonored 2, THQ Nordic, WoW, Nexus: The Jupiter Incident, SEGA) 6/12/2016

Dziś piszemy o nowych szczegółach na temat The Last of Us: Part II, finalnej wersji patcha 1.3 do Dishonored 2, kolejnych markach kupionych przez THQ Nordic i planach firmy wobec Nintendo Switch, dacie ponownego uruchomienia serwera Nostalrius (teraz Elysium) z World of Warcraft w wersji Vanilla, nowym patchu do Nexus: The Jupiter Incident (12 lat po premierze gry) oraz o zapowiedzi ekranizacji marek Altered Beast i Streets of Rage. Witajcie w wieścaich ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Last of Us: Part II z „intensywną” fabułą

Neil Druckmann ze studia Naughty Dog podzielił się garsteczką nowych informacji na temat The Last of Us: Part II. Po pierwsze, przy pisaniu scenariusza gry pomaga mu Halley Gross, znana przede wszystkim z pracy przy serialu Westworld. Po drugie, fabuła w kontynuacji przygód Ellie i Joela będzie „intensywna” – cokolwiek miałoby to znaczyć…

Dishonored 2 – patch 1.3 na PC dostępny dla wszystkich

Studio Arkane ukończyło prace nad patchem 1.3 do pecetowej wersji Dishonored 2, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, i udostępniło go wszystkim graczom. Przypomnijmy, że łatka oferuje m.in. dalsze usprawnienia w zakresie wydajności gry, sterowania myszką i konfigurowania grafiki (np. teraz można wyłączyć motion blur – rozmycie w ruchu). Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

THQ Nordic – nowe nabytki i plany wobec Nintendo Switch

Firma THQ Nordic pochwaliła się kupieniem praw do kolejnych trzech gier/marek, tym razem od firm Enigma Software i Mobile Gaming Studios. Są to:

  • War Leaders: Clash of Nations i Legends of War – gry strategiczne w realiach II wojny światowej, wydane, odpowiednio, w 2008 roku na PC oraz w 2010 roku na PSP (w 2012 roku Legends of War wyszło też na PC i inne konsole);
  • Sphinx and the Cursed Mummy – przygodowa gra akcji TPP w realiach mitologii egipskiej, wydana w 2003 roku na konsole PlayStation 2, Xbox i GameCube.

Wydawca nie wyjawił, jakie ma plany wobec tych tytułów, ale w przypadku pecetowych gier można przynajmniej spodziewać się ich przywrócenia na rynek (w dystrybucji cyfrowej). Co się zaś tyczy ostatniej z wymienionych, to THQ Nordic według wszelkiego prawdopodobieństwa zamierza opracować kontynuację lub remake Sphinx and the Cursed Mummy na Nintendo Switch – zwłaszcza że w tym samym oświadczeniu prasowym firma pochwaliła się, iż ma w produkcji jeszcze „dwa inne” projekty zmierzające na tę konsolę.

War Leaders: Clash of Nations - Wieści ze świata (The Last of Us: Part II, Dishonored 2, THQ Nordic, WoW, Nexus: The Jupiter Incident, SEGA) 6/12/2016 - wiadomość - 2016-12-06
War Leaders: Clash of Nations

World of Warcraft – serwer Nostalrius wróci jako Elysium 17.12

Od czasu, kiedy ostatnio o tym pisaliśmy (miesiąc temu), Blizzard nie wznowił negocjacji z fanami World of Warcraft na temat powrotu serwerów z wersją Vanilla, czyli pozwalających cieszyć się grą w pierwotnej postaci, niezmodyfikowanej nowościami i uproszczeniami wprowadzanymi przez kolejne dodatki. Dlatego ekipa stojąca za Nostalriusem wkroczyła w decydującą fazę przywracania tego popularnego prywatnego serwera do życia – stanie się on ponownie dostępny 17 grudnia, zmieniwszy nazwę na Elysium (dzięki, Eurogamer). Administratorzy zachowali starą bazę danych, więc kto miał wcześniej postacie na Nostalriusie, będzie mógł dalej nimi grać.

Nexus: The Jupiter Incident z nową łatką 12 lat po premierze

Dwanaście lat po premierze uznana kosmiczna strategia Nexus: The Jupiter Incident doczekała się nowego patcha, oznaczonego numerem 1.03. Łatka m.in. wprowadza obsługę modów poprzez Steam Workshop (Warsztat Steam), przywraca kompatybilność gry z systemem Windows XP i dodaje funkcję skalowania interfejsu na rzecz grania w bardzo wysokich rozdzielczościach ekranu. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Wsparcie dla tego tytułu tyle lat po premierze zawdzięczamy faktowi, że w ubiegłym roku prawa do niego przejęło THQ Nordic. Firma zapowiedziała też opracowanie kontynuacji Nexus: The Jupiter Incident (być może dokończy anulowane Nexus 2: The Gods Awaken).

SEGA ekranizuje Altered Beast i Streets of Rage

SEGA zamierza przygotować więcej adaptacji kinowych i telewizyjnych swoich marek – do Sonica i innych dołączą za jakiś czas filmowe wersje klasycznych serii Altered Beast i Streets of Rage. Ich tworzeniem zajmuje się Stories International (oddział Segi zajmujący się omawianym medium) we współpracy z Circle of Confusion (firmą maczającą palce przede wszystkim przy serialu The Walking Dead).

Altered Beast - Wieści ze świata (The Last of Us: Part II, Dishonored 2, THQ Nordic, WoW, Nexus: The Jupiter Incident, SEGA) 6/12/2016 - wiadomość - 2016-12-06
Altered Beast

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: