Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2016, 15:20

autor: Arantasar

Startuje Game Academy – roczny specjalistyczny kurs tworzenia gier

16 grudnia w Krakowie rusza Game Academy – roczny specjalistyczny kurs tworzenia gier komputerowych. Program kierowany jest głównie do studentów oraz pracowników branży IT i ma obejmować wszystkie etapy tworzenia rozrywki elektronicznej. Wśród wykładowców znajdują się między innymi pracownicy 11 bit Studios czy CD Projekt RED. Organizatorami są Krakowski Park Technologiczny oraz GameDesire.

W przyszły piątek (16 grudnia) w Krakowie rozpoczyna się Game Academy – roczny specjalistyczny kurs tworzenia gier komputerowych. Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów i pracowników branży IT, nie przewidziano jednak żadnych obostrzeń w uczestnictwie, zatem każdy zainteresowany może wziąć udział w przedsięwzięciu. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska, w którym brakuje osób przygotowanych do pracy w dynamicznie rozwijającej się w Polsce branży gier komputerowych. Organizatorami są Krakowski Park Technologiczny oraz studio GameDesire.

W Krakowie rusza Game Academy. - Startuje Game Academy – roczny specjalistyczny kurs tworzenia gier - wiadomość - 2016-12-07
W Krakowie rusza Game Academy.

Organizatorzy zapowiadają, że program kursu uwzględni wszystkie etapy tworzenia gier komputerowych – od założeń i projektowania, przez tworzenie kodu, po reklamę i popremierowe wsparcie. Uczestnicy zajęć zapoznają się z takimi tematami jak game design, zarządzanie projektem tworzenia gry, najważniejsze technologie wykorzystywane w produkcji, podstawy marketingu i PR oraz pozyskiwanie użytkowników i monetyzacja.

Co istotne, zgodnie z programem zajęcia mają łączyć teorię z praktyką. Oprócz prelekcji twórcy przedsięwzięcia przewidują szereg warsztatów, na których uczestnicy będą mogli wykorzystać zdobyte informacje. Całość programu zostanie uzupełniona dwoma spotkaniami Developers Weekend, w których trakcie prelegenci będą służyć swoją wiedzą w rozwiązywaniu konkretnych problemów początkujących twórców.

Wśród zgromadzonych wykładowców znalazło się kilku przedstawicieli najważniejszych polskich producentów gier komputerowych. Warsztaty i prelekcje mają prowadzić między innymi Paweł Miechowski (11bit Studios), Mateusz Janczewski (ATGames), Stan Just (CD Projekt Red), Paweł Weder (GameDesire) czy Grzegorz Mazur (Vile Monarch).

Pierwszy zjazd Game Academy odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60). Szczegółowy harmonogram wydarzenia i listę wszystkich prelegentów można znaleźć na oficjalnej stronie kursu. Wydarzenie jest biletowane, a koszt uczestnictwa wyceniono na 30 złotych.

Krakowski Park Technologiczny to specjalna strefa ekonomiczna, inkubator technologiczny, fundusz zalążkowy, klastry, laboratoria multimedialne, powstający właśnie akcelerator oraz projekty badawcze – Krakowski Park Technologiczny to także jeden z najnowocześniejszych parków technologicznych w Małopolsce. Rocznie ze wsparcia KPT korzysta ponad 1500 przedsiębiorstw i młodych firm. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach KPT jest Digital Dragons – największa konferencja biznesowa dedykowana branży cyfrowej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej misją jest szeroka promocja polskiej branży gier, najprężniej rozwijającego się sektora cyfrowej rozrywki.

GameDesire to polski producent gier społecznościowych typu free-to-play z siedzibą w Krakowie. Firma została zarejestrowana w 2004 roku (chociaż początki działalności sięgają roku 1997). Ekipa specjalizuje się w tworzeniu mobilnych i przeglądarkowych gier komputerowych umieszczanych m.in. na portalach społecznościowych jak np. Facebook.

Startuje Game Academy – roczny specjalistyczny kurs tworzenia gier - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.