Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Nexus 2: The Gods Awaken (PC)
OkładkaNexus 2: The Gods Awaken (PC)

Nexus 2: The Gods Awaken PC

Nexus 2: The Gods Awaken to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego będąca kontynuacją Nexus: The Jupiter Incident. Akcja toczy się 25 lat po wydarzeniach znanych z części pierwszej.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nexus 2: The Gods Awaken Premiera PC

anulowana

producent: Most Wanted Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nexus 2: The Gods Awaken

Homeworld 2

Master of Orion III

Armada 2526

Nexus 2: The Gods Awaken to druga część Nexus: The Jupiter Incident, rozgrywającej się w przestrzeni kosmicznej strategii czasu rzeczywistego z 2004 roku. Tytuł przenosi nas 25 lat w przyszłość względem wydarzeń znanych z „jedynki”. Galaktyczne zagrożenie w postaci Mechanoidów zostało zażegnane, a ludzie kontynuowali swoją ekspiację i rozproszyli się po całym wszechświecie, docierając do wcześniej nieznanych konstelacji i odkrywając obce sobie planety.

W międzyczasie ewoluowała technologia, pojawili się również ludzie z niespotykanymi wcześniej zdolnościami PSI. Potrafią oni wedle własnej woli naginać prawa fizyki zgodnie z własnymi preferencjami. Pomimo, że stanowią kolejny, wartościowy krok w ewolucji człowieka, okazują się być również przyczyną nowego, poważnego kryzysu. Ludzkości znowu grozi zagłada – tym razem ze strony tajemniczej kosmicznej rasy, która poluje na osoby ze zdolnościami PSI i nie zawaha się dla realizacji swojego celu wywołać międzygwiezdnej wojny.

Po raz kolejny wcielamy się w bohatera „jedynki” - Marcusa Cromwella. Rozgrywka zyskała garść nowych opcji, z których najistotniejszą jest wprowadzenie broni wykorzystującej moc PSI. Pojawiają się także dwie nowe grywalne rasy – religijni fanatycy pod nazwą Rodzeństwo i tajemniczy Stwórcy - każda z własnymi, charakterystycznymi okrętami gwiezdnymi i uzbrojeniem. Pozostałe frakcje dostały nowe jednostki, a lubiących mieć wszystko pod kontrolą graczy z pewnością ucieszy implementacja modułu budowania własnych statków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nexus 2: The Gods Awaken: Odpowiednia dla każdego wieku.