Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2012, 19:12

autor: Adrian Werner

Ruszył Kickstarter Nexus 2: The Gods Awaken, czyli kontynuacji słynnej kosmicznej strategii z 2004 r.

Mamy dobre wieści dla fanów kosmicznej strategii Nexus: The Jupiter Incident. Na serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka, której celem jest sfinansowanie produkcji drugiej części tej gry.

Ruszył Kickstarter Nexus 2: The Gods Awaken, czyli kontynuacji słynnej kosmicznej strategii z 2004 r. - ilustracja #1
Co i za ile?
  • 20$ - cyfrowa wersja gry w dniu jej premiery
  • 55$ - pudełkowa wersja gry w dniu jej premiery
  • 100$ - edycja kolekcjonerska z m.in. t-shirtem i mapą
  • 10000$ – specjalna wersja gry, w której to gracz jest głównym bohaterem

Wydana osiem lat temu kosmiczna gra taktyczna Nexus: The Jupiter Incident stała się pozycją kultową i do dzisiaj cieszy się sporym gronem fanów. Niestety, do tej pory nie doczekaliśmy się kontynuacji, ani jakiegokolwiek godnego uwagi spadkobiercy tego klasyka. Do niedawna nic nie wskazywało na to, aby w przyszłości miało to ulec zmianie. W tym roku rozpoczęła się jednak na dobre kickstaterowa rewolucja i autorzy Nexusa uznali, że serwis ten stanowić będzie świetną metodę pozyskania środków na stworzenie oficjalnej kontynuacji.

Nexus 2: The Gods Awaken oparty ma być na tych samych fundamentach co pierwowzór. Wciąż będzie to więc kosmiczna gra wojenna, w której nie znajdziemy żadnej budowy bazy, a zamiast tego otrzymamy oferujące masę taktycznej głębi gwiezdne bitwy. Autorzy proszą o 650 tysięcy dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 28 października.

Fabuła rozpocznie się 25 lat po wydarzeniach z The Jupiter Incident. Przez ten czas w kontrolowanych przez ludzkość systemach zapanował pokój. Dawny konflikt nie pozostał jednak bez konsekwencji i coraz częściej rodzą się dzieci potrafiące wpływać na rzeczywistość mocą swojego umysłu. Ludzie z takimi zdolnościami są niezwykle cenni i korporacje chcą przejąć nad nimi kontrolę. Jednocześnie do układu słonecznego powróciły siły Mechanoidów, które atakują każdy statek, który ma na pokładzie osoby z mocami psi. Znany z poprzedniej części Marcus Cromwell będzie musiał zakończyć emeryturę i ponownie zasiąść na fotelu admirała.

W Nexus 2: The Gods Awaken gracze będą mogli wprowadzić do załogi statków postacie ze zdolnościami psi i każda z nich posiadać ma unikalną moc. Jako przykłady podano Micro Jump, pozwalający na teleportacje statku na krótkie dystanse oraz Psychic Clone, który tworzy iluzję w postaci kopii konkretnej jednostki.

Ruszył Kickstarter Nexus 2: The Gods Awaken, czyli kontynuacji słynnej kosmicznej strategii z 2004 r. - ilustracja #2

Ulepszony silnik gry umożliwi też tworzenie statków z oddzielnych modułów, co pozwoli na znacznie większą swobodę w modyfikowaniu jednostek. Ponadto, dzięki temu, w trakcie bitew zniszczeniu będą mogły ulec konkretne moduły i części. Autorzy obiecują również wprowadzenie gigantycznych statków i stacji kosmicznych, które rozmiarami przyćmią wszystko, co widzieliśmy w poprzedniej odsłonie. Dodatkową atrakcją będzie również pojawienie się kilku nowych obcych ras.

Warto na koniec dodać, że twórcy już w zeszłym roku próbowali zebrać pieniądze na produkcję gry za pomocą usługi GamePlant. Były to jednak czasy, w których serwisu pokroju Kickstartera nie cieszyły się zbytnią popularnością. Teraz uległo to zmianie, więc mamy nadzieję, że drugie podejście zakończy się dla autorów sukcesem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.