Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2012, 16:34

autor: Adrian Werner

Hitman: Rozgrzeszenie - obejrzyj 18 minutowy zapis rozgrywki w trybie Kontraktów

W sieci pojawił się nowy filmik z gry Hitman: Rozgrzeszenie. Osiemnastominutowy materiał stanowi zapis rozgrywki z trybu Kontrakty i towarzyszy mu komentarz ludzi ze studio IO Interactive.

Do dnia powrotu Agenta 47 pozostały już niecałe dwa miesiące. Nic dziwnego zatem, że firma Square-Enix coraz mocniej rozkręca kampanię promocyjną Hitman: Absolution. Najnowszym tego owocem jest osiemnastominutowy filmik stanowiący zapis rozgrywki z trybu Kontraktów.

Jak przyznał główny projektant gry, Christian Elverdam, w opublikowanym wczoraj wywiadzie, w przypadku wysokobudżetowych produkcji zawsze istnieje pokusa, aby wprowadzić tradycyjne tryby multiplayer, takie jak deatchmatch. Jednak jednocześnie twórcy wiedzieli, że tego typu rozwiązanie po prostu nie pasowałoby do charakteru serii. Do tego Elverdam nie zgadza się z popularną opinią, że multiplayer jest wymagany, aby osiągnąć dzisiaj sukces. Jako dowód przytoczył wysoką sprzedaż The Elder Scrolls V: Skyrim.

Hitman: Rozgrzeszenie  - obejrzyj 18 minutowy zapis rozgrywki w trybie Kontraktów  - ilustracja #1

Inspiracją dla twórców była aktywność samych fanów, którzy na serwisie Youtube publikowali filmiki pokazujące coraz bardziej wymyślne sposoby przechodzenia misji z poprzednich odsłon cyklu. Autorzy postanowili rozwinąć tę ideę i tak narodził się tryb Kontraktów. W nim gracze sami stworzą własne wyzwania, a następnie udostępnią je reszcie fanów. Zasady zabawy będą proste – naszym zadaniem ma być wyeliminowanie maksymalnie trzech ofiar stosując te same metody, co twórca kontraktu. Oczywiście, wszystko to trzeba będzie wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie. Uzyskane wyniki zostaną wgrane na sieciową tablicę i inni gracze otrzymają szansę pobicia nasze osiągnięć.

Hitman: Rozgrzeszenie trafi na półki polskich sklepów 20 listopada tego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Złożenie pre-orderu nagradzane jest otrzymaniem dostępu do minigry Hitman: Sniper Challenge. Wydawcą Rozgrzeszenia w naszym kraju jest rodzimy oddział firmy Cenega. Gra dostępna będzie na wszystkich platformach w podwójnej – polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej. Jeśli wybierzemy tę pierwszą opcję, to w roli rolę Agenta 47 usłyszymy głos popularnego aktora Pawła Małaszyńskiego.