Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Impact Winter (PC)

Impact Winter

Opracowana przez brytyjskie studio Mojo Bones survivalowa przygodówka akcji z elementami RPG. Impact Winter rozgrywa się w roku 2018, kiedy to po zderzeniu Ziemi z potężnym asteroidą nastąpiło wyrzucenie w atmosferę gęstego pyłu, niemal całkowicie blokującego promienie słoneczne.

Akcji | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | survival | przygodowe gry akcji

Okładka Impact Winter (PC)

data premiery gry:

23maj2017

PC

5kwi2018

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Impact Winter to wydana na PC, PS4 i XONE survivalowa gra akcji z elementami RPG. Opracowało ją brytyjskie studio Mojo Bones, które wcześniej zajmowało się głównie projektami mobilnymi, takimi jak ciepło przyjęte The Curse czy The Voyage.

Fabuła

Akcja Impact Winter toczy się w 2018 roku. Wizja przyszłości zaprezentowana przez autorów nie należy do optymistycznych. Zderzenie Ziemi z potężną asteroidą doprowadziło do wyrzucenia w atmosferę gęstego pyłu, blokującego promienie słońca. W rezultacie nastąpił gwałtowny spadek temperatury na całej planecie, a jej powierzchnię pokryła gruba warstwa śniegu.

Gracz wciela się w mężczyznę imieniem Jacob Solomon, który wraz czworgiem innych ocalałych musi przetrwać w tych warunkach. Na początku rozgrywki należący do bohatera robot Ako-Light otrzymuje przekaz z informacją, że pomoc jest w drodze, ale dotarcie na miejsce zajmie ratownikom trzydzieści dni. Naszym zadaniem jest utrzymać grupę przy życiu wystarczająco długo, aby doczekać ich nadejścia.

Mechanika

Pod względem rozgrywki wydane na PC, PS4 i XONE Impact Winter jest przygodową grą akcji koncentrującą się na aspektach survivalowych. Rolę bazy pełni kościół, z którego udajemy się na wyprawy w poszukiwaniu pożywienia i innych potrzebnych zapasów. Czworo pozostałych ocalałych nigdy nie opuszcza schronienia, a ich zachowaniem sterują moduły sztucznej inteligencji. Jednocześnie każda z tych postaci posiada unikalny zestaw umiejętności i regularne korzystanie z ich pomocy jest niezbędne do przetrwania.

Utrzymanie się przy życiu nie jest łatwe. Jacob zmuszony jest radzić sobie z niskimi temperaturami i ryzykiem odmrożeń, głodem, pragnieniem oraz różnorodnymi urazami. Podczas podróży nieraz spotykamy też agresywne zwierzęta. Nasz bohater nie jest bezbronny, jednak walka stanowi wyzwanie, a każdy nabój jest na wagę złota. Do tego musimy też dbać o morale naszych towarzyszy.

Przetrwanie ułatwia system craftingu, pozwalający wykorzystać umiejętności pozostałych ocalałych do konstruowania nowych przedmiotów. Nie zabrakło również opcji ulepszania bazy oraz pomagającego nam podczas wypraw robota. Gra została zaprojektowana tak, aby w sposób dynamiczny tworzyć za każdym razem inną fabułę, na którą składają się zarówno nasze decyzje, jak i liczne zdarzenia losowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Impact Winter

Klasyfikacja PEGI Impact Winter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe Impact Winter

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon 8770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
Premiera Impact Winter opóźniona
Premiera Impact Winter opóźniona

wiadomość4 kwietnia 2017

Firma Bandai Namco ogłosiła, że premiera gry Impact Winter, najnowszej produkcji brytyjskiego studia Mojo Bones, została opóźniona. Ostatecznie tytuł zadebiutuje 23 maja. Ponadto przed końcem roku ukażą się wersje konsolowe (PS4, XOne).

Impact Winter - zapowiedziano mroźny survival od Bandai Namco
Impact Winter - zapowiedziano mroźny survival od Bandai Namco

wiadomość30 listopada 2016

Firma Bandai Namco Entertainment i studio Mojo Bones zapowiedziały survivalową grę Impact Winter. W tej zmierzającej na pecety produkcji naszym zadaniem będzie utrzymanie przy życiu grupy ocalałych w świecie niekończącej się zimy.

PC
PS4
XONE