Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Altered Beast (X360)
OkładkaAltered Beast (X360)

Altered Beast

Konwersja hitu z lat 80' wzbogacona o tryb sieciowej kooperacji, rankingi i oprawę w rozdzielczości 1080p. Altered Beast to chodzona bijatyka, w której wcielamy się we wskrzeszonego centuriona, potrafiącego przyjmować postać potężnych bestii.

Akcji | fantasy | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Altered Beast Premiera

10cze2009

X360

1cze2010

PC

31sie2011

PS3

Altered Beast to chodzona bijatyka, w której walczymy z demonami i nieumarłymi, próbując uratować porwaną córkę Zeusa, Atenę. Produkcja została zaprojektowana przez Rieko Kodamę i Makoto Uchidę, artystów mających w dorobku m.in. Shinobi, Sonic the Hedgehog oraz serię Phantasy Star. Oryginalnie wydano ją na konsolę Sega Mega Drive w 1988 roku. Wydawcą Altered Beast jest koncern SEGA.

W Altered Beast wcielamy się w zamordowanego centuriona, wskrzeszonego przez Zeusa. Bóg Olimpu zobaczył w nim śmiałka mogącego uratować jego córkę Atenę, porwaną przez złego demona God Neffa i zlecił mu tę ciężką misję. W trakcie przechodzenia kilkunastu poziomów walczymy nie tylko z demonami i nieumarłymi, ale także potężnymi bossami, pełniącymi rolę strażników każdej z lokacji.

Wyjątkowość Altered Beast leży przede wszystkim w osobie głównego bohatera. Po wskrzeszeniu przez Zeusa otrzymał on bowiem liczne, nadludzkie moce. Najważniejszą z nich jest umiejętność zmiany postaci. Służą do tego tzw. Spirit Balls, które zdobywamy w miarę wygrywania kolejnych starć. Początkowe metamorfozy w giganta i superczłowieka, przechodzą następnie w możliwość przemiany w różne bestie – wilkołaka, smoka władającego elektrycznością, człowieka-tygrysa, niedźwiedzia i wszechmocnego złotego wilkołaka. Każda z form dysponuje oczywiście własnymi mocami i umiejętnościami, pomocnymi szczególnie w przypadku walk z bossami.

Altered Beast jest niemal dokładną konwersją hitu z lat 80. Autorzy wprowadzili jednak kilka istotnych nowości. Przede wszystkim oddali do naszej dyspozycji tryb kooperacji sieciowej dla dwóch osób, a także podbili rozdzielczość ekranu do HD (1080p). Najwięksi fani serii będą mogli spróbować zaznaczyć swoją obecność w rankingach najlepszych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Altered Beast

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Altered Beast Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Playstation Network
X360
PS3
PC