Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Leaders: Clash of Nations (PC)
OkładkaWar Leaders: Clash of Nations (PC)

War Leaders: Clash of Nations PC

Rozbudowana gra strategiczna umożliwiająca objęcia przywództwa nad siedmioma najważniejszymi państwami w drugiej połowie XX wieku, czyli: Niemcami, Francją, Anglią, ZSRR, USA, Japonią oraz Włochami.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Leaders: Clash of Nations Premiera PC

28marca2008

pudełko PL

23października2008

producent: Enigma Software wydawca: The Games Company wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War Leaders: Clash of Nations

Medieval: Total War

Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Imperial Glory

War Leaders to rozbudowana gra strategiczna studia Enigma Software Productions, pozwalająca użytkownikowi w bardzo dokładny sposób odtworzyć wydarzenia jakie miały miejsce podczas II Wojny Światowej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić przebieg historii.

Gra umożliwia kontrolę nad siedmioma najważniejszymi państwami: Niemcami, Francją, Anglią, ZSRR, USA, Japonią oraz Włochami. W każdym z nich znajdują się najważniejsze autentyczne osobistości tamtych czasów, w tym: przywódcy (Churchill, Stalin, Roosevelt), generałowie (Patton, Montgomery, Rommel), bohaterowie (Vassili, Major Konig, Marina Raskova). Każde dysponuje także specjalistycznymi jednostkami i technologiami (czołgi, samoloty, piechota). Właściwa rozgrywka podzielona została na dwie odrębne części: szeroko pojęte kierowanie sprawami państwa w systemie turowym oraz tryb RTS, w którym toczymy bitwy (a la seria Total War).

Jako głowa państwa gracz musi zadbać praktycznie o każdy newralgiczny element. Najazdy na sąsiadujące kraje, rozmieszczanie wojsk na całym globie, szkolenie i unowocześnianie armii (łącznie ponad 350 odrębnych jednostek; możliwość rozwoju technologii, np. broń jądrowa, nowe maszyny, etc.), wypowiadanie otwartej wojny bądź szukanie sprzymierzeńców i ustanawianie paktów z innymi przywódcami, czy też planowanie posunięć szpiegowskich – to tylko niektóre z rzeczy, które „spadają” na głowę głównodowodzącego. Nie bez znaczenia jest tu również odpowiednie zarządzanie surowcami i złożami (złoto, ropa naftowa, stal) – sukcesywna eksploatacja równoznaczna jest z zapewnieniem dobrej kondycji finansowej państwa.

Tryb RTS pozwala na bezpośrednie dowodzenie podległymi wojskami w starciach. Wraz z całym sztabem (generałowie, bohaterowie, etc.) i armią, gracz bierze udział w bitwach zrealizowanych z dużym rozmachem. Trójwymiarowe scenerie w połączeniu z widowiskowymi, miłymi dla oka efektami wizualnymi mogą się podobać niejednemu, nawet najbardziej wymagającemu graczowi.

War Leaders: WWII na dokładkę proponuje około trzydziestu minut realistycznych sekwencji filmowych, na których autorzy zawarli wszystkie istotne fakty historyczne. Wraz z rozwojem gry pojawiają się typowe dla ówczesnych realiów przekazy mówiące o przebiegu wojny, dalszych planach, etc.

Program oferuje również trzy zróżnicowane poziomy zgodności z historią i faktami. Na pierwszym, najwyższym wszystko od razu rozpoczyna się z prawdziwymi danymi (właściwy rok dla właściwego kraju, odpowiedni sprzymierzeńcy, wrogowie, zaawansowanie danego państwa, etc.). Gra w tym trybie, najogólniej mówiąc, zmierza do „reprodukcji” historii, umożliwiając użytkownikowi branie udziału w większości historycznych bitew, kongresach, etc. Na średnim i najmniej zaawansowanym poziomie „zabawa” startuje w 1939 roku, i cechuje się odpowiednio mniejszym stopniem realizmu.

Ostatnia modyfikacja 8 października 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 433 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

War Leaders: Clash of Nations cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI War Leaders: Clash of Nations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

War Leaders: Clash of Nations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows Me/2000/XP/Vista