Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2009, 12:45

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Shadow Complex, Unreal Engine 3) 23/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta Mercenary Wars, boty w Team Fortress 2, umowa THQ i organizacji WWE, Unreal Engine 3 na iPod Touch, Shadow Complex w niższej cenie i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta Mercenary Wars, boty w Team Fortress 2, umowa THQ i organizacji WWE, Unreal Engine 3 na iPod Touch, Shadow Complex w niższej cenie i inne. Zapraszamy do lektury.

Mercenary Wars

Firma Uforia poinformowała o starcie oficjalnej bety darmowej, sieciowej strzelaniny FPS Mercenary Wars. Wszelkie wymagane informacje na temat testów znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego produkcji. Premiera pełnej wersji gry odbędzie się w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Shadow Complex, Unreal Engine 3) 23/12/09 - ilustracja #1

Xbox Live

Koncern Microsoft uruchomił w ramach Xbox Live Marketplace specjalne sklepy z utworami muzycznymi, dedykowanymi popularnym grom z takich serii, jak Rock Band, Guitar Hero oraz Lips. Celem jest oczywiście odciążenie Rynku – według wyliczeń producenta Xboksa 360 w ramach XBL można już nabyć ponad 1300 dodatkowych piosenek powstałych do tychże produkcji. Teraz proces ich zakupu jest zdecydowanie łatwiejszy i szybszy.

Team Fortress 2

Valve nie ustępuje w rozbudowywaniu sieciowej strzelaniny Team Fortress 2. Aktualnie firma testuje możliwość ostatecznego wprowadzenia do gry botów, które wspomagałyby nas w sytuacji, gdy zespół opuściliby gracze. W chwili obecnej boty można aktywować wyłącznie w trybie King of the Hill (na mapach koth_viaduct, koth_sawmill oraz koth_nucleus) – wynika to z faktu, że algorytmy odpowiedzialne za ich inteligencje nie stoją na wysokim poziomie, uniemożliwiając realizację bardziej skomplikowanych zadań. Niemniej Valve pracuje nad ich usprawnieniem (chodzi o wdrożenie reguł rządzących tzw. AI Directorem znanym z cyklu Left 4 Dead). Liczy przy tym na wsparcie ze strony graczy. Warto zauważyć, że boty wprowadza się do gry manualnie, z poziomu konsoli. Wszystkie szczegóły na ich temat zostały opisane w najnowszych wpisie na oficjalnym blogu TF.

Dark Void Zero

Firma Capcom zapowiedziała grę Dark Void Zero – prequel gry akcji Dark Void z PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 przeznaczony dla przenośnej konsoli Nintendo DSi (premiera wyłącznie w ramach serwisu cyfrowej dystrybucji DSiWare). Produkcja studia Other Ocean będzie dwuwymiarową, staroszkolną strzelaniną, utrzymaną charakterystycznym, 8-bitowym stylu reprezentowanym m.in. przez pierwsze części Contry. Wcielimy się w niej w Rusty, która podobnie jak William Grey w dorosłej odsłonie Dark Void, zostanie wessana przez obcy wymiar i weźmie udział w walce przeciwko rasie Watchersów. Produkcja zostanie podzielona na trzy obszerne poziomy – na końcu każdego z nich będzie na nas czekać słusznych rozmiarów boss. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie kilka zróżnicowanych typów broni. Dark Void Zero zadebiutuje w DSiWare w styczniu przyszłego roku i będzie kosztować 500 punktów Nintendo (około 5 euro).

Mistwalker

Hironobu Sakaguchi, szef Mistwalker (Blue Dragon, Lost Odyssey), oznajmił na łamach oficjalnego serwisu studia, że pierwsze szczegóły na temat jego nowego projektu poznamy wiosną przyszłego roku. Dotąd mówiło się, że ich ujawnienie nastąpi jeszcze w 2009 roku.

THQ

Koncern THQ poinformował o podpisaniu nowego porozumienia z WWE – obecnie największą organizacją wrestlingu na świecie. Umowa będzie obowiązywać przez osiem kolejnych lat, począwszy od 1 stycznia 2010 roku. Nabycie praw do tworzenia gier opartych na WWE kosztowało popularnego wydawcę 13,2 milionów dolarów.

Epic Games

Firma Epic Games przedstawiła specjalną wersję silnika Unreal Engine 3 odpaloną na iPod Touch trzeciej generacji (choć podobno będzie również działać na iPhonie 3G). Prowadzący prezentację Mark Rein zapewnił obecnych na niej redaktorów serwisu Anandatech, że to ten sam kod, który został wykorzystany choćby w Gears of War 2. Pokaz został przeprowadzony na zmodyfikowanej mapie znanej zapewne fanom Unreal Tournament. Polecamy Wam lekturę testu oraz obejrzenie dołączonego filmu.

Shadow Complex

Microsoft przypomina, że do 27 grudnia promocją Deal of the Week objęta jest strzelanina 2,5D Shadow Complex, autorstwa studia Chair Entertainment (wewnętrznego zespołu Epic Games). Grę możecie nabyć za 800 punktów MS.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Shadow Complex, Unreal Engine 3) 23/12/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

0 Day Attack on Earth

Again

End of Eternity

Fret Nice

Trauma Team

Valkyria Chronicles 2

Dementium II

Clash of the Titans PS3

Clash of the Titans X360

Alien Breed Evolution

Rooms: The Main Building

House M.D.

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Star Ocean: The Last Hope International

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Brutal Legend - Hammer Of Infinite Fate

Star Trek Online - Episode 1: Into The Den

Gramy w BioShock Gramy!

Star Trek Online - Leonard Nimoy

Aliens vs Predator

Greed: Black Border

Mass Effect 2 - Meet Jacob

Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot

gry