Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2009, 13:15

Wieści ze świata (Counter Strike: Source, Crysis, Runes of Magic) 11/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Counter Strike: Source za grosze, zwolnienia u wydawcy The Force Unleashed, darmowy tydzień z Crysis Wars, nowości w Xbox Live, najlepsze gry według Associated Press, 2,5 miliona kont w Runes of Magic i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Counter Strike: Source za grosze, zwolnienia u wydawcy The Force Unleashed, darmowy tydzień z Crysis Wars, nowości w Xbox Live, najlepsze gry według Associated Press, 2,5 miliona kont w Runes of Magic i inne. Zapraszamy do lektury.

Dreamkiller

W ramach Steama uruchomiony został darmowy weekend z grą Dreamkiller. Do poniedziałku najnowszą strzelaninę FPP firmy Mindware Studios można również nabyć w cenie o 25% niższej od standardowej. Polecamy Waszej uwadze recenzję autorstwa U.V. Impalera, w której krytyce poddane zostały niemal wszystkie elementy tej kiepskiej produkcji.

Aspyr Media

Serwis Big Download donosi w dziale plotek, że szefostwo Aspyr Media zwolniło ponad 50% swojej dotychczasowej załogi. Restrukturyzacja nie została póki co oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli firmy. Przypominamy, że Aspyr Media to wydawca m.in. Dreamkillera oraz pecetowej wersji Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Edition.

Racquet Sports

Koncern Ubisoft poinformował, że zestaw gier sportowych o tytule Racquet Sports od ASOBO Studio zostanie wydany na rynku wraz z kamerą, pełniącą funkcję opcjonalnego kontrolera. Właściciele Nintendo Wii wykorzystają jej możliwości w trybie dla pojedynczego gracza, choć należy zauważyć, że w grze będzie można zrobić użytek także z Wiimote’a oraz przystawki Wii MotionPlus. W ramach Racquet Sports gracze będą mogli zagrać w tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, squasha oraz beach tennis (połączenie tenisa z siatkówką plażową). Premiera gry planowana jest na marzec 2010 roku.

Wieści ze świata (Counter Strike: Source, Crysis, Runes of Magic) 11/12/09 - ilustracja #1

Crysis Wars

W dniach 19-29 grudnia pecetowi gracze będą mogli przetestować za darmo grę Crysis Wars – multiplayerowy komponent popularnej strzelaniny FPP. Szczegółowe informacje na temat całej akcji znajdziecie na łamach serwisu MyCrysis.

Counter Strike: Source

Myśleliście ostatnio o zakupie Counter Strike: Source? Otóż, nadarzyła się ku temu świetna okazja. Firma Valve zdecydowała się obniżyć jej cenę w ramach Steama o 75% - do zaledwie 3,75 euro. Promocja potrwa do końca bieżącego weekendu.

PlayStation Motion Controller

Wczoraj w Internecie pojawiły się informacje zapoczątkowane przez Johna Riccitiello, z których wynikało, że Sony zmieniło nazwę PlayStation Motion Controller na „Gem”. Jak się okazało, takowe określenie faktycznie obowiązywało, ale jedynie jako nazwa kodowa (i to dosyć dawno). Informację zweryfikowali przedstawiciele Sony Computer Entertainment. Przypominamy, że PSMC to nowy kontroler dla PlayStation 3, który funkcjonuje w oparciu o system sensorów ruchu. Jego premiera odbędzie się wiosną 2010 roku.

Xbox 360

Major Nelson ujawnił listę nowości i promocji w ramach Xbox Live, których posiadacze konsoli Xbox 360 mogą się spodziewać w ciągu kilkudziesięciu najbliższych dni:

Deal of the Week:

14-21 grudnia – Lips: Coldplay Track Pack w cenie 240 punktów MS;

21-27 grudnia – Shadow Complex w cenie 800 punktów MS;

28 grudnia – 3 stycznia – The Maw w cenie 400 punktów MS.

Serwis Xbox Live Arcade:

16 grudnia – Alien Breed Evolution (pierwszy epizod) w cenie 800 punktów MS

23 grudnia – dodatek Trials HD BIG PACK! w cenie 400 punktów MS

Serwis Games on Demand:

15 grudnia – Viva Pinata: Party Animals;

22 grudnia – Lost Planet: Extreme Condition Colonies Edition oraz Devil May Cry;

29 grudnia – Gears of War.

Associated Press

Lou Kesten z agencji Associated Press opublikował w sieci listę dziesięciu najlepszych produkcji 2009 roku. Na czele stawki umieścił niezwykła historię Nathana Drake’a, czyli Uncharted 2: Among Thieves. Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

  • Uncharted 2: Among Thieves
  • Assassin’s Creed II
  • Dragon Age: Origins
  • Batman: Arkham Asylum
  • inFamous
  • Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
  • Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story
  • Borderlands
  • Forza Motorsport 3
  • Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Zwróćcie uwagę na fakt, że zabrakło tu Call of Duty: Modern Warfare 2. Dziennikarz nie wspomniał o produkcji Infinity Ward nawet w przypadku wymienienia tytułów wyróżnionych.

Runes of Magic

W ramach gry MMO Runes of Magic, która wystartowała w marcu 2009 roku, założonych zostało już 2,5 miliona kont, poinformowały firmy Frogster oraz Runewaker Entertainment. Jeszcze dwa miesiące temu informowaliśmy Was o przekroczeniu granicy dwóch milionów.

Funcom

Firma Funcom poinformowała, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się otwarte beta-testy Pets vs. Monsters – pierwszej gry MMO norweskiego producenta przeznaczonej dla graczy casualowych i dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Więcej informacji na temat produkcji dostarczy Wam jej oficjalna strona internetowa.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dark Void

Raskulls

Star Trek Online

Lionheart: Kings' Crusade

Mass Effect 2 X360

Mass Effect 2 PC

Dynasty Warriors: Strikeforce

Revenge of the Wounded Dragons

Matt Hazard: Blood Bath and Beyond

Fat Princess: Fistful of Cake

Cities XL

Yakuza 3

Dementium II

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w PixelJunk Shooter Gramy!

Gramy w Gravity Crash Gramy!

Lionheart: Kings' Crusade

Greed: Black Border

Army of Two: The 40th Day

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry