Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2020, 18:05

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Darmowy mod Team Fortress 2 Classic już dostępny do pobrania

Do sieci trafiła długo wyczekiwana modyfikacja Team Fortress 2 Classic. Przywraca ona popularny tytuł do stanu z lat 2008-2009, dzięki czemu możemy ponownie zobaczyć wiele elementów, które z biegiem czasu zostały zmienione lub usunięte z gry. Mod dostępny jest do pobrania za darmo na stronie twórców.

Darmowy mod Team Fortress 2 Classic już dostępny do pobrania - ilustracja #1
Danie dnia: klasyczna rozwałka w sosie własnym.
W SKRÓCIE:
  • Zabierający nas w nostalgiczną podróż w przeszłość mod Team Fortress 2 Classic jest już dostępny.
  • Odwzorowuje on TF2 z lat 2008-2009 i można go pobrać za darmo ze strony twórców.

Długo wyczekiwany bardzo ambitny mod Team Fortress 2 Classic doczekał się swojej premiery. Wygląda na to, że mamy do czynienia z łakomym kąskiem dla fanów TF2 sprzed lat, a także dla tych, którym nie było dane zmierzyć się z tytułem tuż po jego premierze.

Jak podają twórcy, TF2 Classic ma odwzorowywać oryginalną grę z lat 2008-2009, czyli okresu nazywanego przez nich „erą klasyczną”. Oprócz przywrócenia elementów, które zostały z biegiem czasu usunięte lub zmienione, modyfikacja wprowadza również kilka nowości, takich jak dodatkowe bronie oraz tryby gry.

Staruszek na sterydach

Mod prezentuje się naprawdę obiecująco i obejmuje wiele obszarów. Skupia się on jednak przede wszystkim na oryginalnych trybach rozgrywki - Zdobądź Flagę i Dostawa Specjalna. Oprócz nich dostępne będą także dwa inny warianty zabawy - VIP (dla fanów klasycznej eskorty) oraz Dominacja (w wariancie Król Wzgórza). Ze względu na dużą złożoność i sporą ilość wymaganej pracy, w TF2 Classic nie pojawi się tryb Deathmatch. Pracami nad nim zajmuje się inny zespół i zostanie on wypuszczony jako osobny mod - Team Deathmatch Classic.

Wiele osób wyczekiwało także dwóch nowych map stworzonych z myślą o rozgrywce dla 4 drużyn. Są one dostępne w trybie Dominacja i sprawiają, że walka nabiera niesamowitego tempa. Nie jest to rodzaj zabawy, który należy traktować bardzo na serio, jednak dostarcza on sporo frajdy. Team Fortress 2 Classic można pobrać z oficjalnej strony i dostępny jest za darmo.