Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2020, 13:30

autor: Lazlo

Cyberpunk 2077 nie pozwoli na zobaczenie podróży metrem

Wygląda na to, że podróż metrem po Night City będzie przypominała teleportację. Jak donosi portal GameStar, jeden z twórców gry przyznał w rozmowie, że w Cyberpunku 2077 nie zobaczymy scen podróży metrem, podobnych do tych zaprezentowanych w materiałach promocyjnych.

Cyberpunk 2077 nie pozwoli na zobaczenie podróży metrem - ilustracja #1
Tego raczej nie zobaczymy…
W SKRÓCIE:
  • Wygląda na to, że w Cyberpunku 2077 nie będziemy mogli zobaczyć podróży metrem.
  • Szybkie przemieszczanie po Night City ma być jednak możliwe, chociaż będzie przypominało nieco teleportację.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 wciąż ewoluuje, chociaż nie do końca w kierunku, w którym życzyliby sobie tego gracze. Niedawno informowaliśmy o tym, że z gry usunięta została mechanika pozwalająca na bieganie po ścianach, oprócz tego pojawiły się także doniesienia o braku możliwości modyfikowania pojazdu bohatera, a teraz dowiadujemy się, że korzystanie z metra w Night City będzie mocno ograniczone i nie zobaczymy scen takich jak w materiałach promocyjnych. Jak twierdzi niemiecki GameStar, informacja ta została potwierdzona przez jednego z twórców gry - Milesa Tosta – podczas prezentacji gry.

Szybka teleportacja?

Chodzi tu wyłącznie o „fizyczną” możliwość korzystania z metra, ponieważ nadal będzie można podróżować kolejkami w celu szybkiego przemieszczenia się na terenie miasta. Nie będziemy mogli jednak zobaczyć samej podróży, co mogło być naprawdę ciekawym smaczkiem. Co ciekawe, podróż metrem ma być szybkim rozwiązanie, lecz zupełnie jak w rzeczywistości, nie będzie to opcja darmowa.

Trudno wyrokować, jak będą wyglądały wspomniane kwestie w perspektywie zapowiadanego trybu wieloosobowego. Na forach można znaleźć jednak liczne wyrazy nadziei graczy, którzy wierzą, że niektóre z wyciętych mechanik mogłyby doczekać się debiutu wraz z multiplayerem, który ma zostać wydany w późniejszym terminie.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077