Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2011, 14:20

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Star Wars Galaxies, Left 4 Dead 2) 12/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" poświęcamy strzelance MMO PlanetSide 2, Rainowi z Mortal Kombat, aplikacji Nintendo Video na 3DS-a, a także omawiamy przyczynę końca Star Wars Galaxies.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyczynach końca Star Wars Galaxies, dodatku do Left 4 Dead 2, aplikacji Nintendo Video dla 3DS, a także serwisie Xbox Music dla użytkowników Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

Star Wars Galaxies

John Smedley, dyrektor Sony Online Entertainment, zabrał głos w sprawie zapowiadanego na końcówkę roku wyłączenia gry MMO Star Wars Galaxies. „Taki jest problem z licencjami: kończą się. Nadszedł czas, by ją odrzucić. Mamy kontrakt, który kończy się w 2012 roku – powiedział. Jego zdaniem, dalsze przedłużanie licencji byłoby nieopłacalne z punktu widzenia SOE. Jednocześnie puścił oko w stronę nadchodzącego Star Wars: The Old Republic od BioWare sugerując, że z pewnością będzie to bardzo udana pozycja. Żywot Galaxies dobiegnie końca 15 grudnia tego roku.

Left 4 Dead 2

Firma Valve ogłosiła, że do premiery nowego-starego dodatku do Left 4 Dead 2Dead Air, znanego z pierwszej odsłony serii – dojdzie przed 22 lipca. Wszystko dzięki błyskawicznemu zrealizowaniu zadania postawionego przed fanami gry. Polegało ono na zdobyciu osiągnięcia Stream Crosser 20 tysięcy razy (otrzymuje się je za ukończenie kampanii Cold Stream). W ciągu zaledwie 24 godzinach gracze pokonali tę granicę trzykrotnie.

Mortal Kombat

19 (Xbox Live) i 20 lipca (PlayStation Network) studio NetherRealm udostępni posiadaczom bijatyki Mortal Kombat trzecią dodatkową postać. Będzie nią Rain. Rozszerzenie będzie kosztować 400 punktów Microsoftu lub równowartość około 5 dolarów. Dotychczas gracze mogli zaopatrzyć się w dwie postacie – Skarlet oraz Kenshiego. Na zapowiedź i premierę czeka jeszcze jeden wojownik.

Nintendo 3DS

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jutro w ofercie europejskiego Nintendo eShop dedykowanego użytkownikom 3DS-a, zadebiutuje bezpłatna aplikacja Nintendo Video. Dzięki niej posiadacze konsoli Nintendo uzyskają możliwość ściągania z sieci i oglądania różnego rodzaju materiałów filmowych (z obowiązującą regionalizacją). Co ciekawe, oświadczenie prasowe zapowiadające to wydarzenie, zniknęło z oficjalnej strony internetowej Nintendo. Możliwe zatem, że premiera Nintendo Video nieznacznie opóźni się.

Xbox Music

Steve Balmer oznajmił na Microsoft Partner Conference, że jesienią usługa Xbox Live zostanie rozbudowana o serwis Xbox Music (bazujący na Zune Marketplace). Użytkownicy znajdą w jej ramach 11 milionów piosenek. Funkcja będzie kompatybilna z Kinectem.

PlanetSide 2

Serwis PC Gamer donosi, że zanim firma Sony Online Entertainment zapowiedziała strzelankę MMO PlanetSide 2, miała w planach restart pierwszej odsłony marki w modelu free to play. Chodzi tu o przewijający się jakiś czas temu projekt PlanetSide Next. Bardzo możliwe, że PlanetSide 2 nie będzie tytułem darmowym. Ostateczne ustalenia w tej kwestii ciągle nie zostały jednak oficjalnie ogłoszone.

Championship Manager

Niewykluczone, że nowy Championship Manager przeznaczony na Facebooka będzie nosić podtytuł World of Football. Sugeruje to rejestracja dokonana przez wydawcę, firmę Square Enix w europejskim Urzędzie Patentowym.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Fallout: New Vegas - Old World Blues

L.A. Noire

Dishonored

Dragon's Dogma

America 2049

Fragoria

The Smurfs Dance Party

Royal Quest

Dawn of Fantasy

Armored Core 5

Rochard

Dark Souls

The King of Fighters XIII

DC Universe Online

Final Fantasy XIII-2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Deus Ex: Bunt Ludzkości - kulisy produkcji #2 (PL)

Dawn of Fantasy - kulisy produkcji - królestwo online (PL)

Panzer Corps - Teaser Trailer

The King of Fighters XIII - gameplay #1

TERA - Dark Cathedral

Batman: Arkham City - Człowiek Zagadka

Journey - inna gra Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej