Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2011, 13:40

autor: Soviet

Nowe DLC w patchu 1.3 do Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wielkimi krokami zbliża się kolejny patch do Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Poprawka, oznaczona numerem 1.3, doda między innymi nowy dodatek DLC, zawierający bonusowy quest.

Na oficjalnej stronie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów pojawiła się lista usprawnień, które znajdą się w patchu 1.3. Prace nad tą poprawką nie zostały zakończone, więc ilość zmian może jeszcze ulec zmianie.

Zgodnie z przedpremierowymi obietnicami, dostaniemy kolejny darmowy dodatek DLC. Chodzi o nowe zadanie poboczne w drugim rozdziale, zatytułowane „A Sackful of Fluff”. Zleceniodawcą tego questa będzie ekscentryczny Elthon, który żyje w chacie na obrzeżach Vergen. Przy wykonywaniu powierzonego przez tego samotnika zadania będziemy musieli wykazać się cierpliwością.

Nowe DLC w patchu 1.3 do Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ilustracja #1

Patch wprowadzi także szereg poprawek technicznych. Z tych najbardziej oczekiwanych warto wymienić obsługę formatów 4:3, 5:4 i 16:10, co pozwoli na grę bez czarnych pasków na ekranie. W końcu będziemy mogli przechowywać nadmiar sprzętu w skrytkach, które zostaną rozmieszczone w tawernach. To nie koniec zmian dotyczących ekwipunku - dodana zostanie nowa zakładka, przeznaczona na „śmieci”. Ma to zapewnić większą przejrzystość w naszym inwentarzu.

Szereg mniejszych poprawek ma na celu uprzyjemnienie korzystania z gry. W meny pojawi się opcja „Extras”, gdzie zgromadzone zostaną wszystkie filmiki. Po wciśnięciu klawisza F9 wczytamy ostatni zapis gry, a klawisz „H” umożliwi ukrycie HUDa. Aktualną listę poprawek można znaleźć w tym pliku .pdf. Data premiery aktualizacji nie jest jeszcze znana.