Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lipca 2011, 12:50

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Na Windows 8 uruchomimy gry z Xboksa 360?

Czy na komputerach wyposażonych w nadchodzący system Microsoftu, Windows 8, pogramy w produkcje przeznaczone na Xboksa 360? Wiele zachodnich serwisów, powołując się na anonimowe źródła, uważa że będzie to możliwe.

Jedna z najciekawszych plotek ostatnich miesięcy rozeszła się po sieci. Pewien zachodni serwis zasugerował, jakoby Microsoft planował udostępnienie dla Windowsa 8 usługi, która pozwoliłaby na bezproblemowe uruchamianie gier przeznaczonych na Xboksa 360.

Na Windows 8 uruchomimy gry z Xboksa 360? - ilustracja #1

Jak miałoby wyglądać uruchamianie produkcji przeznaczonych na Xboksa 360, na pecetach z zainstalowanym Windows 8? Bajecznie prosto – wkładamy do napędu PC płytę z grą przeznaczoną na konsolę Microsoftu i... już, to wszystko. Jedyny haczyk to konieczność wykupienia usługi, będącej odpowiednikiem Xbox Live Gold. Uiszczanie miesięcznej opłaty pozwoli także bez problemów bawić się przez Internet.

Microsoft podobno planuje bezpośrednie przeniesienie Xbox Live na nasze komputery, jednak mimo domniemanego, bliźniaczego podobieństwa obu platform, nie będzie możliwa zabawa cross-platformowa. Tak więc bez problemów dodamy do swoich kontaktów znajomego, który gra tylko na Xboksie 360 i porozmawiamy z nim za pośrednictwem chatu czy porównamy swoje osiągnięcia, jednak nie zmierzymy się z nim w pojedynku przez sieć. Ma to zapobiec niesprawiedliwości jaka mogłaby wyniknąć ze starcia klawiatura + myszka vs pad.

Nie wiadomo jak wyglądałaby kompatybilność tego rozwiązania ze starszymi grami na Xboksa 360, jednak na nowych produkcjach widniałby napis „Windows 8 compatible”. Zastanawia mnie także kwestia potencjalnego wykorzystania możliwości współczesnych pecetów. Czy będzie możliwe włączenie dodatkowych filtrów lub antyaliasingu w grach przeznaczonych na Xboksa 360?

Mike Delman, wiceprezes Microsoftu ds. marketingu, potwierdził część plotek, która dotyczy usługi Xbox Live: „Live stał się sukcesem na Windows Phone. Live będzie wbudowany w PC. (...)”.

Strona Insideris, zajmująca się publikowaniem informacji z anonimowych, ale wiarygodnych (ich zdaniem) źródeł, już ponad miesiąc temu pisała o tych rewelacjach, teraz jednak pojawiły się kolejne informacje.

Gdyby plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, działanie Microsoftu można by uznać za naturalną kontynuację poprzednich posunięć. Wspomnijmy tylko połączenie Games For Windows Marketplace z Xbox.com, czy zapowiedzenie integracji Xbox Live z Windows 8.

Kolejny system operacyjny Microsoftu, tym razem oznaczony cyfrą osiem, podobno ma zadebiutować jesienią 2012 roku.

Na Windows 8 uruchomimy gry z Xboksa 360? - ilustracja #2