Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 czerwca 2011, 16:24

autor: Wiz

Microsoft planuje integrację Xbox Live z Windowsem 8

Microsoft ujawnił plany zintegrowania usługi Xbox Live z komputerami PC, na których zainstalowany będzie Windows 8. Do tej pory z serwisu mogli korzystać jedynie użytkownicy konsol Xbox 360 oraz urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone 7.

Microsoft ujawnił plany zintegrowania usługi Xbox Live z komputerami PC, na których zainstalowany będzie Windows 8. Do tej pory z serwisu mogli korzystać jedynie użytkownicy konsol Xbox 360 oraz urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone 7.

Microsoft planuje integrację Xbox Live z Windowsem 8 - ilustracja #1

W wywiadzie udzielonym dla Seattle Times, Mike Delman, wiceprezes ds. marketingu Microsoftu, odpowiedział na kilka pytań dotyczących najbliższych planów firmy. Spośród ujawnionych faktów, na szczególną uwagę zasługuje ten związany z serwisem Xbox Live. Okazuje się bowiem, że korporacja z Redmond planuje przenieść swój produkt na komputery osobiste z zainstalowanym systemem Windows 8. Z założenia Xbox Live miał być domeną konsol Microsoftu, później został jednak uruchomiony także w wersji mobilnej, teraz przyszedł czas na PC-ty.

Firma tłumaczy swoje działania chęcią ułatwienia użytkownikom dostępu do ich ulubionych gier lub filmów z każdego miejsca i z każdej platformy. Zdaniem Mike’a Delmana Xbox Live ma szansę stać się „wiodącym serwisem rozrywkowym”.

Naszym celem jest sprawienie, aby użytkownik mógł kupić film w jednym miejscu i obejrzeć go gdzie tylko zechce, kupić grę raz i grać w nią gdziekolwiek i na czymkolwiek zapragnie. Naprawdę mocno skupiamy się na mobilnościzapewnia Delman.

Na uwagę zasługuje także fakt, że „nowy” Xbox Live może zostać połączony z niektórymi funkcjami wchodzącymi obecnie w skład serwisu Windows Live, np. SkyDrivem – wirtualnym dyskiem umożliwiającym przechowywanie plików w chmurze. Czyżby Microsoft szykował odpowiedź na ujawnioną w zeszłym tygodniu przez Apple usługę iCloud?

Jak Xbox Live sprawdzi się na komputerach osobistych, przekonamy się dopiero w przyszłym roku. Wtedy bowiem Windows 8 pojawi się na rynku. Więcej informacji na temat samego systemu powinno zostać ujawnionych podczas targów Consumer Electronics Show, które odbędą się w styczniu 2012 roku. Możliwe, że wtedy też dowiemy się czegoś więcej na temat przyszłości Xbox Live.

Ostatnia aktualizacja: 2011-06-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.