Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2011, 20:17

autor: Wiz

Uprising44 - powstaje gra opowiadająca o powstaniu warszawskim

Firma DMD Enterprise zapowiedziała plany wydania gry strategicznej opowiadającej o powstaniu warszawskim. Produkcja trafi na rynek w przyszłym roku.

Firma DMD Enterprise zapowiedziała plany wydania gry strategicznej opowiadającej o powstaniu warszawskim. Produkcja trafi na rynek w przyszłym roku.

Moda na wspominanie smutnych wydarzeń z polskiej historii najwidoczniej zaczyna przechodzić z filmów do gier. Już na początku drugiego kwartału 2012 roku na półki sklepowe w Polsce oraz za granicą trafi produkcja zatytułowana Uprising44. Jej fabuła opowiadać będzie o wydarzeniach mających miejsce podczas powstania warszawskiego w 1944 roku. Tworzeniem tytułu zajmuje się polskie studio DMD Enterprise.

Uprising44 - powstaje gra opowiadająca o powstaniu warszawskim - ilustracja #1

Sama rozgrywka ma stanowić połączenie strategii czasu rzeczywistego z elementami gier akcji. Twórcy chcą, aby gracz na własnej skórze odczuł, jak wiele wysiłku kosztowała powstańców walka z okupantem. Swój produkt porównują do Men of War ukraińskiego studia Best Way.

Chcemy naprawdę dać graczowi odczuć kłopoty z zaopatrzeniem czy trudy beznadziejnej walki z przeważającymi siłami wroga. Warto o tym mówić, bo Powstańcy walczyli i ginęli za wolność” – opowiada Piotr Wasiak, specjalista do spraw PR DMD Enterprise.

Na razie nie podano zbyt wielu szczegółów na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że ma ukazać się w wersjach na komputery PC i Mac oraz na konsolę Xbox 360. Więcej informacji zostanie ujawnionych pod koniec czerwca. Osoby zainteresowane tytułem mogą także śledzić oficjalną stronę produktu.

Uprising44 będzie pierwszą grą wyprodukowaną przez studio DMD Enterprise. W skład zespołu wchodzą jednak osoby, które pracowały przy największych polskich produkcjach, takich jak Wiedźmin, Bulletstorm czy Call of Juarez. O braku jakiegokolwiek doświadczenia nie możemy zatem mówić.

Ostatnia aktualizacja: 2011-06-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.