Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2010, 13:30

autor: Jiker

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Heavy Rain, EverQuest II) 27/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: problemy Red 5 Studios, nowości w EverQuest II i Star Wars Galaxies, premierowe plany Global Agenda, nowości w Xbox Live, kolekcjonerska edycja Super Street Fighter IV i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: problemy Red 5 Studios, nowości w EverQuest II i Star Wars Galaxies, premierowe plany Global Agenda, nowości w Xbox Live, kolekcjonerska edycja Super Street Fighter IV i inne. Zapraszamy do lektury.

Red 5 Studios

Jeszcze kilkanaście dni temu przedstawiciele Red 5 Studios udzielali wywiadów w sprawie swojej tajemniczej gry MMO, a od wczoraj świat obiega wiadomość o licznych zwolnienia w zespole założonym przez byłych pracowników Blizzarda. Z informacji pozyskanych przez redakcję serwisu Kotaku wynika, że pracę mogło stracić nawet 35 z 65 zatrudnionych w firmie osób. Podobno jest to jeden z efektów przejęcia firmy przez tajemniczy podmiot. Kolejnym ma być wstrzymanie produkcji wspomnianego już MMO, nad którym prace trwają od ponad 3 lat i ekspansja na chiński rynek gier sieciowych.

Heavy Rain

Wystartowała zapowiadana od pewnego czasu interaktywna zabawa w detektywa o tytule Four Days: The Heavy Rain Online Experience, która rozgrywa się w czasie rzeczywistym z poziomu oficjalnej strony internetowej Heavy Rain. W każdym kolejnym tygodniu (od wtorku do piątku), poprzedzającym światowy debiut Heavy Rain, na łamach serwisu publikowane będą zadania, który realizacja przybliża gracza do wygranej. Twórcy obiecują, że nagrodami będzie bliżej niesprecyzowana „dodatkowa zawartość ”. Według graczy jednym z prezentów ma być koszulka Heavy Rain przeznaczona dla Avatara mieszkającego w PlayStation Home. Europejski debiut Heavy Rain odbędzie się 24 lutego.

EverQuest II

Wraz z rozszerzeniem Sentinel's Fate do EverQuest II, firma Sony Online Entertainment planuje rozbudowę swojego flagowego MMO o tzw. Battlegrounds, czyli trzy specjalne obszary do walki PvP. Zony będa przeznaczone dla graczy z najwyższymi poziomami doświadczenia. Walki będzie można prowadzić w trzech różnych trybach, a w największych weźmie udział nawet 48 bohaterów. Sentinel’s Fate zadebiutuje na rynku 16 lutego.

Star Wars Galaxies

LucasArts i Sony Online Entertainment udostępniły nową aktualizację do gry MMO Star Wars GalaxiesStar Wars Galaxies Galactic Civil War: Forces Under Siege. Przy okazji firmy zapowiedziały darmowy miesiąc zabawy dla wszystkich powracających graczy. Promocja obejmuje okres od 1 lutego do 1 marca.

Serious Sam HD: The First Encounter

Gracze ciągle rozważający zakup pecetowej wersji Serious Sam HD: The First Encounter mają ku temu bardzo dobrą okazję. W ofercie Steama pojawił się specjalny, promocyjny czteropak przygód Sama Stone’a, kosztujący niecałe 60 euro – blisko 20 euro mniej, aniżeli w przypadku oddzielnego zakupu czterech kopii gry.

Mass Effect 2

BioWare poinformowało, że premiera konsolowej wersji dodatku do Mass Effect 2 przedstawiającego Zaeeda, zabójcę mogącego dołączyć do drużyny komandora Sheparda, została opóźniona (edycja na PC jest dostępna). DLC powinno zostać udostępnione jeszcze przed europejską premierą dzieła, zaplanowaną na najbliższy piątek.

Global Agenda

Firma Hi-Rez Studios rozpisała na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry MMO Global Agenda swoje plany na kilka kolejnych dni. Oczywiście są one związane z debiutem tego tytułu, przewidzianym na 1 lutego.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Heavy Rain, EverQuest II) 27/1/10 - ilustracja #1

Xbox Live

Major Nelson podzielił się po raz kolejny informacjami na temat najbliższych promocji oraz premier w ramach Xbox Live. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w tym miejscu.

Ubisoft

Murray Pannell, dyrektor ds. marketingu firmy Ubisoft, poinformował na łamach serwisu MCV, że francuski koncern ciągle ma w zanadrzu sporą liczbę nieujawnionych produkcji, których premiera przewidziana jest na najbliższe dwanaście miesięcy. Są wśród nich zarówno nowe odsłony znanych już serii, jak i zupełnie nowe marki.

Just Cause 2

W Sieci została opublikowana lista Osiągnięć, jakie będzie można zdobyć w sandboksowej grze akcji Just Cause 2 w wersji na Xboksa 360. Przypominamy, że dzieło szwedzkiego studia Avalanche zadebiutuje na europejskim rynku 26 marca. Zostanie wydane również na PC i PlayStation 3.

Super Street Fighter IV

Firma Capcom ujawniła zawartość edycji kolekcjonerskiej bijatyki Super Street Fighter IV, która zadebiutuje w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 w kwietniu tego roku. W zestawie znajdziemy: płytę ze ścieżką dźwiękową, promocyjnymi filmami i zwiastunami, grafikami oraz komiksem nawiązującym do SSFIV, a także po dwa alternatywne kostiumy dla Guile’a, Blanki, Dhalsima, Gena i Fei Longa (dostępne do pobrania za darmo z poziomu XBL lub PSN). Dodatkowo w paczce użytkownicy Xboksa 360 znajdą anime skupiające się na nowej, Koreańskiej wojowniczce o imieniu Juri. Za jego wyprodukowanie jest odpowiedzialne japońskie studio GONZO, które opracowało animowany film o Afro Samuraju. W Stanach Zjednoczonych edycja kolekcjonerska SSFIV będzie kosztować 66 dolarów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rooms: The Main Building

Halo: Reach

Mass Effect 2

No More Heroes 2: Desperate Struggle

Darwinia+

Dead or Alive Paradise

Trauma Team

Spec Ops: The Line

Red Steel 2

Fast Food Panic

2010 FIFA World Cup South Africa

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Doom Starców - Another World video felieton

Gramy w Mass Effect 2 - polska wersja PC! Gramy!

Aliens vs Predator - Dziedzictwo - wersja PL

MAG

Napoleon: Total War - multiplayer

Red Steel 2

gry