Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2011, 14:12

Wieści ze świata (God of War, LucasArts, Minecraft) 27/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o tajemniczym projekcie twórców God of War, przyszłości LucasArts, nowych grach Tri-Ace, DLC do Magicki, a także beta testach TrackManii 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o tajemniczym projekcie twórców God of War, przyszłości LucasArts, nowych grach Tri-Ace, DLC do Magicki, a także beta testach TrackManii 2. Zapraszamy do lektury.

God of War

Studio Santa Monica – producent marki God of War – poszukuje pracowników mogących pochwalić się udziałem w pracach nad strzelaninami TPP, samochodowymi grami akcji i produkcjami cechującymi się sandboksowym stylem rozgrywki. Oba ogłoszenia sugerują, że kandydaci dołączyliby do zespołu zajmującego się developingiem bliżej nieokreślonego, „nowego projektu”.

LucasArts

Firma LucasArts podpisała wieloletnią umowę z Epic Games, na mocy której otrzyma dostęp do technologii Unreal Engine 3. Silnik graficzny zostanie wykorzystany w co najmniej dwóch produkcjach firmy znanej z serii Star Wars oraz wciągających przygodówek. Niewykluczone, że pierwszą z nich będzie kontynuacja strzelaniny Republic Commando, nad którą ma rzekomo pracować zatrudniony niedawno Tim Longo (mający w dorobku pierwszą odsłonę).

Lord of the Rings Online

Firma Codemasters rezygnuje z roli europejskiego operatora gry MMO Lord of the Rings Online. Jej zadania przejmie deweloper, studio Turbine (niedawno podobny ruch wykonano w przypadku Dungeons & Dragons Online). Gra z dniem 1 czerwca zostanie skupiona w ramach LOTRO Global Service, a o szczegółach całej operacji zainteresowane osoby przeczytają w tym miejscu.

Wieści ze świata (God of War, LucasArts, Minecraft) 27/04/11 - ilustracja #1

Tri-Ace

Japońska firma deweloperska Tri-Ace, znana ze Star Ocean, Resonance of Fate oraz Valkyrie Profile, ujawniła dwie nowe produkcje. Frontier Gate na PSP będzie turową odpowiedzią na Monster Hunter firmy Capcom, w której gracz przejmie kontrolę nad dwoma postaciami jednocześnie (do trzech osób w trybie sieciowym). Z kolei nad tajemniczym Labyrinth no Kanata na Nintendo 3DS pracuje Takayuki Suguro, reżyser Resonance of Fate. Obie pozycje zadebiutują na przełomie 2011 i 2012 roku.

Magicka

Do oferty Steama trafiły dwa nowe dodatki DLC do gry zręcznościowej Magicka. Pierwsze z nich – oferujące lokację Marshlands z 20 falami wrogów – kosztuje 1,99 euro (ok. 8 złotych), podczas gdy Caverns jest dostępne za darmo.

TrackMania 2

Firma Ubisoft ujawniła, że gra wyścigowa TrackMania 2: Canyons wejdzie w fazę beta testów latem tego roku. Twórcy udostępnią w jej ramach m.in. edytor torów (polecamy obejrzenie nowego zwiastuna produkcji). W tym roku odbędą się również testy dwóch innych gier należących do marki ManiaShootMania oraz QuestMania.

Minecraft

Markus „notch” Persson przedstawił plan związany z implementacją oficjalnych modyfikacji do gry Minecraft. W jego ramach gracze będący posiadaczami legalnej, opłaconej wersji gry będą mogli tworzyć różnego rodzaju mody, które następnie – jeśli tylko będą się cechować wysoką jakością wykonania – będą mogły zostać objęte licencją i trafić do sprzedaży. Szczegóły na ten temat znajdziecie na oficjalnym blogu twórcy Minecrafta.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

FIM Speedway Grand Prix 4

Red Johnson’s Chronicles

Mass Effect 3

Team Assault: Baptism of Fire

Call of Duty: Black Ops

Jurassic Park

Moon Diver

Supremacy MMA X360

Supremacy MMA PS3

Trackmania 2: Canyon

The Rockin' Dead

Xenonauts

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Hunted: Kuźnia Demona - Tygiel (PL)

L.A. Noire - droga po szczeblach kariery (PL)

LEGO Piraci z Karaibów - trailer #2

Operation Flashpoint: Red River – reklama telewizyjna

F.3.A.R. - fabuła #2

World of Warcraft: Cataclysm - Rise of the Zandalari

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - polski dubbing

Komentarz: Mortal Kombat znów na szczycie video recenzja

Allods Online - Volume 4 - zwiastun na premierę

Call of Duty: Black Ops - Escalation - Call of the Dead

Darkspore - zwiastun na premierę

Fable III - kulisy produkcji - konwersja (PL)

Hunted: Kuźnia Demona - Call of the Forge

Ridge Racer Unbounded - teaser

Trackmania 2 - trailer #1

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry