Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2011, 12:44

autor: Jiker

Wieści ze świata (Crysis 2, Stacking, Kinect) 21/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 10 rocznicy powstania marki Trainz, dodatku DLC do Stacking, kontrolerze Kinect działającym na PlayStation 3, a także kolejnych rezygnacjach z członkowstwa w PC Gaming Alliance. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o 10 rocznicy powstania marki Trainz, dodatku DLC do Stacking, kontrolerze Kinect działającym na PlayStation 3, a także kolejnych rezygnacjach z członkowstwa w PC Gaming Alliance. Zapraszamy do lektury.

Trainz

Twórcy Trainz zaprezentowali na łamach oficjalnego serwisu marki kolekcjonerskie wydanie dwunastej odsłony serii, opracowywane z myślą o dziesiątej rocznicy powstania popularnego symulatora. W metalowym opakowaniu fani cyklu znajdą grę, certyfikat potwierdzający autentyczność zestawu, 30-dniowy dostęp do Download Station, ściągawkę ze skrótami klawiszowymi, poszerzony poradnik, poster, a także złoty bilet, który – gdy tylko okaże się jednym z dziesięciu zwycięskich – zapewni m.in. pięcioletni, darmowy dostęp do kolejnych odsłon serii, a także dożywotnią subskrypcję w Download Station. Trainz 10th Anniversary Collector's Edition zostanie wydane wyłącznie w 2500 egzemplarzy. Zestaw można już zamawiać – jego cena to 149 dolarów australijskich (ok. 425 złotych).

Stacking

Na początku kwietnia studio Double Fine udostępni za sprawą PlayStation Network i Xbox Live dodatek DLC do gry przygodowej Stacking. W The Lost Hobo King gracze otrzymają możliwość przeżycia zupełnie nowej przygody Charliego Blackmore’a, który wyruszy do królestwa Camelfoot, by pomóc swojemu wieloletniemu przyjacielowi o imieniu Levi. Zadanie bohatera Stacking polegać będzie na odnalezieniu korony – bez niej Rufus, wujek Leviego, nie obejmie władzy nad krainą Hobo. W ramach rozszerzenia gracze otrzymają możliwość odwiedzenia zupełnie nowych lokacji, a także przetestowania piętnastu dodatkowych typów matrioszek. Za wykonanie zadania zostaną nagrodzeniu szeregiem Osiągnięć i Trofeów. The Lost Hobo King będzie kosztować ok. 13 euro (PSN) lub 1200 punktów Microsoftu (XBLA).

Kinect

Haker o nazwisku Shantanu Goel przygotował działającą wersję oprogramowania, pozwalającą uruchomić kontroler Kinect na konsoli... PlayStation 3. Całość zaprezentował na stosownym filmie zamieszczonym na łamach serwisu YouTube.com. Mimo że odpalenie urządzenia sterującego firmy Microsoft na platformie Sony jest możliwe, to do poprawnego działania jest jeszcze daleka droga. Niemniej jednak, pomysłodawcy udaje się nawigować po menu XMB, a także włączyć Killzone 3. Całość możecie zobaczyć poniżej:

Crysis 2

Serwis BigDownload donosi, że wydawca komiksów IDW Publishing (Transformers, Star Trek, G.I. Joe) wprowadzi w czerwcu do brytyjskich sklepów pierwszy album z sześcioodcinkowej serii Crysis. Publikacja będzie stanowić fabularny pomost pomiędzy pierwszą i drugą odsłoną dzieła studia Crytek. Autorem scenariusza będzie Richard Morgan, twórca skryptu do Crysis 2, a za rysunki odpowiada szwedzki artysta Peter Bergting. Warto odnotować, że historyczne dopełnienie cyklu poznamy kilka miesięcy po premierze części drugiej, zaplanowanej oficjalnie na końcówkę tego tygodnia (PC, X360, PS3).

PC Gaming Alliance

Szeregi PC Gaming Alliance, organizacji zajmującej się wspieraniem rozwoju rynku gier na komputery osobiste, opuścili kolejni prominentni działacze (jakiś czas temu zrobiły to koncerny Microsoft i Nvidia). Tym razem chodzi tu o grupę Sony DADC (odpowiedzialną za stworzenie zabezpieczenia antypirackiego SecuROM), a także firmę Dell (należącą do grona założycieli PCGA), która pozostaje w niej wyłącznie na zasadach członka wspierającego działania. Jednymi pomysłodawcami organizacji funkcjonującymi w jej ramach na pełnych prawach pozostają zatem Epic Games i Intel.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

L.A. Noire

Patrician IV: Rise of a Dynasty

Back to the Future

Captain America: Super Soldier DS

Captain America: Super Soldier Wii

Captain America: Super Soldier X360

Dynasty Warriors 7

Mass Effect 2: The Arrival

Thor: God of Thunder X360

Thor: God of Thunder DS

Thor: God of Thunder Wii

Thor: God of Thunder PS3

WWE All Stars

Yakuza 4

Shadow Harvest: Phantom Ops

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Homefront Gramy!

Przegląd Tygodnia - dzień wrażeń video magazyn

gry