Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Patrician IV: Rise of a Dynasty (PC)

Patrician IV: Narodziny Dynastii PC

Patrician IV: Rise of a Dynasty

Pierwszy oficjalny dodatek do strategii handlowej Patrician IV: Conquest by Trade. Rise of a Dynasty wprowadza szereg nowych elementów do gry, w tym możliwość zabawy w trybie kooperacji dla 4 graczy.

To jest dodatek do gry Patrician IV.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Patrician IV: Rise of a Dynasty (PC)

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca2011

29lipca2011

pudełko PL

Sięgająca korzeniami początków lat 90. ubiegłego wieku historia serii Patrician kojarzy się głównie ze studiem Ascaron. Kiedy w 2009 roku niemiecki deweloper ogłosił upadłość, większość licencji na produkowane przez niego gry wykupiła firma Kalypso Media. W oparciu o 15 byłych pracowników Ascaronu uformowała one nowe studio - Gaming Minds. Zajęło się ono przygotowaniem czwartej części cyklu Patrician, która według zapewnień wydawcy, okazała się „najlepiej sprzedającą się symulacją handlową osadzoną w realiach średniowiecza”. Aby zwiększyć zainteresowanie tym tytułem wydawca zdecydował aby pół roku po premierze bazowej gry wypuścić rozszerzenie - Rise of a Dynasty.

Najważniejsza zmiana, jaką wprowadza dodatek, to tryb kooperacji. We wspólnej zabawie za pośrednictwem Internetu może uczestniczyć maksymalnie 4 graczy. Twórcy Rise of a Dynasty zadbali, by nie mogli oni narzekać na nudę. Część zadań możliwa jest bowiem do wykonania wyłącznie w kooperacji z innymi.

Dodatek wzbogaca bazową grę o 6 nowych scenariuszy a także 8 miast ulokowanych w różnych częściach średniowiecznego świata. Tym razem gracze mają okazję rozwinąć także handel drogą lądową (dzięki systemowi karawan), bo do niektórych miejsc nie można dotrzeć od strony morza. Pojawiają się także nowe zadania i misje, w tym na przykład mapa wiodąca do skarbu, której fragmenty odkrywane są w kolejnych scenariuszach.

Oprawa graficzna Patrician IV: Rise of a Dynasty nie odbiega jakością od tego, co deweloperzy pokazali w Conquest by Trade. Wprowadzono jednak kilka zmian, w tym bardziej klimatyczne widoki wnętrz budynków. Nieco inaczej wyglądają też i zachowują się mieszkańcy wirtualnych miast. Częściej wchodzą oni w interakcje z otoczeniem, co sprawia, że świat gry wydaje się bardziej żywy i ciekawy.

Uwaga: Warto odnotować, że w przypadku krajów zachodnich wydawca Rise of a Dynasty zdecydował się na sprzedaż rozszerzenia wyłącznie w oparciu o dystrybucję elektroniczną. W naszym kraju firma CD Projekt wypuściła dodatek w pakiecie z podstawą edycją gry. Cena tego pakietu w dniu premiery wynosiła 79,99 zł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Patrician IV: Narodziny Dynastii

Klasyfikacja PEGI Patrician IV: Narodziny Dynastii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Patrician IV: Narodziny Dynastii

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Patrician IV debiutuje w Polsce

wiadomość29 lipca 2011

Na polskim rynku debiutuje dzisiaj Patrician IV - kolejna odsłona znanej serii strategii ekonomicznych. Gra ukazała się w naszym kraju z niemal rocznym opóźnieniem w stosunku do światowej premiery. W zamian otrzymujemy w prezencie dodatek, który na Zachodzie rozprowadzany jest drogą cyfrowej dystrybucji.

Zapowiedziano dodatek do gry Patrician IV
Zapowiedziano dodatek do gry Patrician IV

wiadomość29 stycznia 2011

Niemieckie studio Gaming Minds pracuje nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do strategii ekonomicznej Patrician IV. Dodatek Rise of a Dynasty ukaże się w Europie 1 kwietnia (dzień wcześniej w Stanach Zjednoczonych) i dostępny będzie jedynie w dystrybucji elektronicznej. Według zapewnień dewelopera wiele wprowadzonych do rozgrywki zmian to odpowiedź na sugestie graczy.