Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Patrician IV debiutuje w Polsce

Na polskim rynku debiutuje dzisiaj Patrician IV - kolejna odsłona znanej serii strategii ekonomicznych. Gra ukazała się w naszym kraju z niemal rocznym opóźnieniem w stosunku do światowej premiery. W zamian otrzymujemy w prezencie dodatek, który na Zachodzie rozprowadzany jest drogą cyfrowej dystrybucji.

Z niemal rocznym opóźnieniem w stosunku do światowej premiery, na polskim rynku debiutuje strategia ekonomiczna Patrician IV. W zamian za długie oczekiwanie otrzymujemy w prezencie dodatek normalnie rozprowadzany za opłatą drogą dystrybucji cyfrowej.

Dzieło Gaming Minds Studios zadebiutowało 2 września 2010 roku w Niemczech, by do końca tego samego miesiąca trafić do Stanów Zjednoczonych i większości krajów europejskich. Na oficjalne wydanie gry w naszym kraju musieliśmy czekać aż do dziś. Niejako w ramach rekompensaty dostajemy w pakiecie dodatek Patrician IV: Narodziny Dynastii, który na Zachodzie jest sprzedawany wyłącznie drogą dystrybucji elektronicznej.

Grę Patrician IV wydaje w naszym kraju firma CD Projekt, która przygotowała angielską wersję językową z polskimi napisami. Cena sugerowana wynosi 79,99 złotych.

Patrician IV debiutuje w Polsce - ilustracja #1

W związku z tym, że Patrician IV jest dostępny na rynku od dłuższego czasu, możemy oprzeć swoją decyzję o ewentualnym zakupie o szereg recenzji, jakie trafiły do sieci. Średnia ocen najbardziej popularnych serwisów według GameRankings stoi na poziomie 69%. W przyszłym tygodniu stosowny test pojawi się również na naszych łamach.

Patrician IV to kolejna odsłona popularnej serii strategii ekonomicznych. Przenosząc się do czasów późnego średniowiecza wcielamy się w młodego kupca, próbując zbudować najpotężniejsze imperium handlowe w Europie. Do naszych zadań należy zarządzanie i rozbudowa niewielkich wiosek, zmaganie się z wieloma społecznymi problemami czy starcia na morzu z piratami. Po raz pierwszy w serii gra może się pochwalić w pełni trójwymiarową oprawą graficzną.