Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2010, 12:10

Wieści ze świata (Alan Wake, Heavy Rain, Dawn of War II) 16/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Section 8 na PS3 ciągle w planach, pecetowcy walczą o Alan Wake, darmowe Saints Row 2 z dodatkiem do Dawn of War II, twórcy Heavy Rain o nowym kontrolerze do PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Section 8 na PS3 ciągle w planach, pecetowcy walczą o Alan Wake, darmowe Saints Row 2 z dodatkiem do Dawn of War II, twórcy Heavy Rain o nowym kontrolerze do PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Futuremark

Futuremark udostępnił aktualizację programów z rodziny 3DMark, czyli aplikacji służących do określania wydajności kart graficznych. Bezpośrednie linki do downloadu, a także opisy zmian znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu norweskiej firmy.

Section 8

Strzelanina FPP Section 8 w wersji na konsolę PlayStation 3 widnieje ciągle w planie wydawniczym TimeGate Studios. Przedstawiciele firmy nie potrafili niestety określić dokładnie, kiedy produkcja trafi do sprzedaży. Przypominamy, że jak dotąd na półki sklepowe powędrowały odsłony na komputery osobiste oraz Xboksa 360 – ich premiera odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Wieści ze świata (Alan Wake, Heavy Rain, Dawn of War II) 16/02/10 - ilustracja #1

Alan Wake

Ponad 16 tysięcy osób podpisało się już pod petycją, za pośrednictwem której użytkownicy pecetów domagają się wydania gry Alan Wake także na ich ulubioną platformę. Kilka dni temu studio Remedy Studios poinformowało oficjalnie, że mroczne przygody tytułowego pisarza będą dostępne wyłącznie na konsoli Xbox 360. Produkcja zadebiutuje w Europie 21 maja.

Atari

Koncern Atari ujawnił wysokość przychodów uzyskanych z tytułu sprzedaży gier w pierwszych dziewięciu miesiącach 2009-10 roku fiskalnego (kwiecień-grudzień). Osiągnęły one poziom 92,5 milionów euro – o 1,2% niższy, aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego. Co ciekawe, amerykański oddział odnotował w tym względzie 22% wzrost, który został jednak zniwelowany przez niższą niż zakładano sprzedaż w krajach europejskich. Najważniejszymi markami ubiegłego roku dla Atari były: Ghostbusters: The Video Game, The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, Backyard Football oraz Champions Online. Pełny raport znajdziecie w tym miejscu.

Quantic Dream

Producent przygodowej gry Heavy Rain, David Cage z Quantic Dream, oznajmił w rozmowie z norweskim serwisem Dagbladet, że w ciągu najbliższych kilku tygodni firma ujawni swoje plany co do nowego kontrolera PlayStation 3 – znanego m.in. jako różdżka, PlayStation Motion Controller oraz Arc. Cage dodał również, że Heavy Rain było pierwotnie planowane jako gra robiąca użytek z tego urządzenia. Być może gra doczeka się zatem aktualizacji dodającej obsługę kontrolera?

Nintendo DS 2

Francuski wortal Gamekyo informuje, że koncern Nintendo wręczył kilku wybranym studiom narzędzia do tworzenia gier na konsolę DS 2 – następcę Nintendo Dual Screen. Być może kwestia ta doczeka się komentarza ze strony japońskiej firmy. Pierwsza okazja nadarzy się ku temu już 24 lutego – wówczas odbędzie się specjalne spotkanie z przedstawicielami mediów.

Battlefield 1943

W tym tygodniu promocją Deal of the Week w ramach Xbox Live objęta została sieciowa strzelanina Battlefield 1943. Przez kilka najbliższych dni obowiązującą ceną jest 800 punktów MS (o 400 mniej od standardowej). Nie wydaje mi się jednak, aby zakup dzieła EA DICE w tym momencie był opłacalny – większość członków społeczności gry przygotowuje się już bowiem do marcowej premiery Battlefield: Bad Company 2.

Star Trek Online

W przyszłości twórcy MMO Star Trek Online planują umożliwić graczom przechadzki po ich własnych statkach kosmicznych. O całej sprawie poinformował w rozmowie z serwisem IncGamers Craig Zinkievich, producent gry. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że fani Star Treka pobili w Londynie rekord Guinessa w liczbie fanów przebranych za bohaterów sagi – w sumie było ich aż 99.

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

Wszystkie osoby, które zamówią Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising (samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Dawn of War II) poprzez Steama w systemie przedpremierowym, otrzymają w ramach prezentu gangsterską grę akcji Saints Row 2. Cena dodatku ustalona została na poziomie 29,99 euro. Jego premiera została zaplanowana na 11 marca.

Wieści ze świata (Alan Wake, Heavy Rain, Dawn of War II) 16/02/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Prison Break: The Conspiracy

Perfect Dark

Mount & Blade: Warband

Scrap Metal

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Two Worlds II

Under Siege

Witch's Wish

UFC Undisputed 2010 X360

UFC Undisputed 2010 PS3

Lips: Party Classic

I'm Not Alone

Alan Wake

NieR Gestalt

Final Fantasy XIII X360

Final Fantasy XIII PS3

SKATE 3 X360

SKATE 3 PS3

Hellion: The Mystery of Inquisition

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Fable III - Z dziennika dewelopera #1

Halo: Reach - Z dziennika dewelopera #1

God of War III - Chaos Will Rise

Greed Corp

Lips: Party Classic

Napoleon: Total War - grywalne frakcje

Perfect Dark

Super Street Fighter IV

Tiger Woods PGA Tour Online

Toy Soldiers

Yakuza 3 - Z dziennika dewelopera #1

Recenzja Heavy Rain video recenzja

Sonic & Sega All-Stars Racing

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry