Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2005, 14:59

autor: Włodarczak "Speed" Adam

Twórcy Sacred pracują nad nową pozycją

Niemiecka grupa developerska Ascaron Software, znana głównie z fantastycznego RPG pt. Sacred oraz serii Port Royale, zapowiedziała nową grę strategiczną. The Great Art Race ma być nietypowym programem z co najmniej kilku względów. Jednym z głównych zadań dla gracza będzie przypodobanie się bogatemu, staremu wujkowi... celem korzystnego zapisu w jego testamencie.

Niemiecka grupa developerska Ascaron Software, znana głównie z fantastycznego RPG pt. Sacred oraz serii Port Royale, zapowiedziała nową grę strategiczną. The Great Art Race ma być nietypowym programem z co najmniej kilku względów. Głównym zadaniem gracza będzie przypodobanie się bogatemu, staremu wujkowi... celem korzystnego zapisu w jego testamencie.

Twórcy Sacred pracują nad nową pozycją - ilustracja #1

Bogaty stryj Walter od zawsze pasjonował się kolekcjonowaniem różnych dzieł sztuki. Pech chciał, że kolekcję tę skradziono... Oczywiście do akcji wkroczy w tym miejscu sam gracz, który będzie rywalizował z kilkoma pozostałymi członkami rodziny o względy sędziwego magnata. Troskliwy członek rodziny będzie brał udział w wielu aukcjach i licytacjach na całym świecie (w 23 autentycznych metropoliach – i nie tylko), na których będzie mógł nabyć najróżniejsze renomowane dzieła (łącznie będzie ich około 36, a każde z nich zostanie szczegółowo opisane, itp.).

Twórcy Sacred pracują nad nową pozycją - ilustracja #2

Jednak by móc brać udział w tych wszystkich przetargach, niezbędne okażą się środki finansowe. Zdobyć je będzie można przede wszystkim dzięki własnym plantacjom i farmom, które dostarczą odpowiednich dóbr. Nie bez znaczenia będą także działania na giełdach finansowych, itp.

Być może dla niejednego z Was to wszystko na pozór wydaje dość mało ciekawe, ale – jak twierdzą ambitni producenci – cała masa zadań, jaka spadnie na głowę grającego sprawi, że The Great Art Race będzie pozycją bardzo wciągającą. Zwłaszcza, że przygotowywany jest specjalny tryb zabawy wieloosobowej (do pięciu osób na jednym PC).

Jak dotąd nie jest znana data rynkowej premiery.

Twórcy Sacred pracują nad nową pozycją - ilustracja #3
Twórcy Sacred pracują nad nową pozycją - ilustracja #4