Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2006, 10:36

autor: Krooliq

Trzy strategie od CDV i Enlight

Firmy CDV Software Entertainment oraz Enlight Software podpisały właśnie umowę, na mocy której zajmą się wydaniem trzech gier strategicznych, przeznaczonych na PC. Amerykański debiut rynkowy wspomnianych produkcji ma nastąpić w bieżącym roku.

Firmy CDV Software Entertainment oraz Enlight Software podpisały właśnie umowę, na mocy której zajmą się wydaniem trzech gier strategicznych, przeznaczonych na PC. Amerykański debiut rynkowy wspomnianych produkcji ma nastąpić w bieżącym roku. Na razie nie wspomniano o premierach na Starym Kontynencie.

A teraz przejdźmy do konkretów. Pierwsza strategia będzie nosić tytuł Hotel Empire 2, a gracz wcieli się w rolę początkującego managera, którego celem jest stworzenie cieszącego się światową sławą, ekskluzywnego hotelu. Program pozwoli wykazać się użytkownikom w każdej dziedzinie związanej z budową i prowadzeniem tytułowej nieruchomości. A zatem trzeba będzie wybrać lokalizację, na której zostanie wzniesiony hotel, następnie urządzić go, odpowiednio wyposażyć, zatrudnić personel, a później zająć się jego zarządzaniem i rozwojem. Premiera Hotel Empire 2 została zaplanowana na czwarty kwartał 2006 roku.

Następna z zapowiedzianych produkcji, której roboczy tytuł brzmi Glory of the Roman Empire, przeniesie nas w czasy świetności tytułowego Rzymskiego Imperium, a gracz będzie miał okazję zająć kluczowe stanowiska w państwie, mianowicie planisty miasta, zarządcy oraz dowódcy wojsk. Debiut rynkowy gry zaplanowano na tegoroczne lato.

Natomiast trzeci program, noszący tytuł Seven Kingdoms: Conquest, był już wcześniej zapowiadany, ale dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że jest to już trzecia odsłona z serii gier strategicznych Seven Kingdoms. Omawiana produkcja to historia konfliktu dwóch potęg, ludzi i demonów. Gracz może dokonać wyboru, po której stronie chce stanąć do walki. Rozgrywka obejmuje okres sześciu tysięcy lat i rozpoczyna się w czasach starożytnego Egiptu, trzy tysiące lat przed naszą erą, natomiast końcową bitwę przyjdzie nam stoczyć w odległej przyszłości, na futurystycznej Ziemi. Łącznie akcja ma miejsce w siedmiu epokach: Wczesnego Brązu, Późnego Brązu, Epoce Żelaza, Imperium Rzymskiego, Średniowiecza, czasach współczesnych i przyszłych.

Teraz czekamy na ujawnienie szczegółów dotyczących nowych tytułów.