Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2005, 09:04

The Warriors, czyli mroczniejsza wersja Grand Theft Auto, prosto z Rockstar Games

Średnio raz na kwartał – głównie za sprawą podsumowań finansowych koncernu Take 2 Interactive – daje się słyszeć pogłoski o nowym programie przygotowywanym przez Rockstar Games, zatytułowanym The Warriors. Program twórców kultowej serii Grand Theft Auto został po raz pierwszy zapowiedziany w 2003 roku, ale od tamtej pory niewiele się o nim dowiedzieliśmy. Dziś przyszedł czas na pierwsze informacje

Średnio raz na kwartał – głównie za sprawą podsumowań finansowych koncernu Take 2 Interactive – daje się słyszeć pogłoski o nowym programie przygotowywanym przez Rockstar Games, zatytułowanym The Warriors. Program twórców kultowej serii Grand Theft Auto został po raz pierwszy zapowiedziany w 2003 roku, ale od tamtej pory niewiele się o nim dowiedzieliśmy. Dziś przyszedł czas na pierwsze konkretne informacje.

The Warriors to gra akcji, której fabuła nawiązuje do wyprodukowanego w 1979 roku filmu pod tym samym tytułem, którego reżyserem był Walter Hill (m.in. 48 godzin i Johnny Handsome). Program stanowić będzie prequel wspomnianego wyżej obrazu i pozwoli wcielić się w członka gangu, pracującego na swoją morderczą reputację. Brzmi prawie jak Grand Theft Auto, prawda? Okazuje się, że oba tytuły będą miały ze sobą dużo wspólnego.

Akcja The Warriors rozgrywa się na terenie wybranych dzielnic Nowego Jorku, które możemy dowolnie eksplorować. Gracz jak zwykle może liczyć na ogromną ilość różnorodnych misji, w których wojny gangów, pościgi samochodowe oraz tego typu atrakcje będą na pierwszym planie. Redaktorzy zachodnich serwisów utrzymują, że program skupi się bardziej na walce wręcz niż pojedynkach z użyciem broni palnej, a panującej na ulicach Nowego Jorku atmosferze bliżej będzie do Manhunta, niż Grand Theft Auto. O sugestywną ścieżkę dźwiękową postara się zespół Queens of the Stone Age, który jest uznanym przedstawicielem gatunku stoner rock.

To tyle, co mówi się nieoficjalnie o The Warriors. Teraz czekamy na ruch ze strony firmy Rockstar Games, która już wkrótce powie więcej na temat programu. Gra trafi na rynek latem bieżącego roku, a przeznaczona będzie na konsole Xbox oraz PlayStation 2.