Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2008, 10:14

autor: vampire

The Force Unleashed najszybciej sprzedającą się grą LucasArts

Przedwczoraj podaliśmy nieoficjalne wyniki sprzedaży Star Wars: The Force Unleashed, według których łącznie na wszystkie dostępne platformy - PS2, PS3, Xbox 360, PSP, Nintendo DS i Wii - rozeszło się milion egzemplarzy gry. Okazuje się jednak, że dane te były mocno zaniżone - według informacji zaprezentowanych wczoraj przez LucasArts w niespełna tydzień od daty światowej premiery.

Przedwczoraj podaliśmy nieoficjalne wyniki sprzedaży Star Wars: The Force Unleashed, według których łącznie na wszystkie dostępne platformy - PS2, PS3, Xbox 360, PSP, Nintendo DS i Wii - rozeszło się milion egzemplarzy gry. Okazuje się jednak, że dane te były mocno zaniżone - według informacji zaprezentowanych wczoraj przez LucasArts, w niespełna tydzień od daty światowej premiery (16 września w Stanach Zjednoczonych, 17 września w Australii i Azji oraz 19 września w Europie) tytuł zakupiło 1,5 miliona graczy, co z kolei czyni go najszybciej sprzedającą się grą z uniwersum Gwiezdnych Wojen i ogólnie ze wszystkich dzieł firmy.

The Force Unleashed najszybciej sprzedającą się grą LucasArts - ilustracja #1

Pierwotnie do sklepów na całym świecie trafiło w sumie ponad 4,3 miliona kopii The Force Unleashed, jednak duże zainteresowanie grą doprowadziło do wyprodukowania kolejnych egzemplarzy. Prezes LucasArts, Darrell Rodriguez, powiedział, że tak wielki sukces zaskoczył samych twórców i świadczy o niesłabnącej popularności Gwiezdnych Wojen. Polska premiera na Xbox 360, PS3, DS i Wii odbędzie się 26 września.