Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2007, 17:46

autor: Jiker

System 3 zapowiada pierwsze gry oparte o licencję Ferrari

W tym roku mija 60 lat od kiedy to Ferrari, firma założona przez Enzo Ferrariego, wprowadziła do sprzedaży Ferrari 125 C Sport – pierwszą ze swoich słynnych na cały świat czerwonych ślicznotek. Nie dziwi więc fakt, że firma System 3, londyński producent i wydawca gier, ogłosiła, że nabyła prawa do stworzenia w pełni licencjonowanych gier poświęconych pojazdom spod znaku czarnego rumaka.

W tym roku mija 60 lat od kiedy to Ferrari, firma założona przez Enzo Ferrariego, wprowadziła do sprzedaży Ferrari 125 C Sport – pierwszą ze swoich słynnych na cały świat czerwonych ślicznotek. Nie dziwi więc fakt, że firma System 3, londyński producent i wydawca gier, ogłosiła, że nabyła prawa do stworzenia w pełni licencjonowanych gier poświęconych pojazdom spod znaku czarnego rumaka. Zostaną one wydane m.in. na PlayStation 3, Wii, Nintendo DS oraz PSP.

Jako pierwsza trafi na rynek pozycja wzorowana na wyścigach z serii Ferrari Challenge. Zasiądziemy w niej za kółkiem większości najsłynniejszych modeli Ferrari i sprawdzimy swoje siły na dokładnie odwzorowanych torach wyścigowych. Głównym atutem gry ma być jednak tryb rozgrywki sieciowej, który w przypadku PlayStation 3 pozwoli na jednoczesną rywalizację szesnastu osobom. Autorzy zapowiadają ponadto wiele interesujących elementów, których „jak dotąd nigdy w przypadku gier wyścigowych nie uświadczyliśmy”.

Pozostałe wersje tejże pozycji będą również w jak najlepszym stopniu wykorzystywać unikatowe możliwości poszczególnych platform. I tak, edycje na przenośne konsole zostaną przystosowane pod kątem możliwości używania złącza WiFi. W przypadku NDS-a bardzo często w ruch pójdzie rysik oraz ekran dotykowy. Przedstawiciele System 3 obiecują także dostosowanie tego tytułu do specyfiki Nintendo Wii. Możemy zatem oczekiwać ciekawie rozwiązanej kwestii kontroli pojazdu.

Pierwszy pokaz nie nazwanej jeszcze pozycji odbędzie się podczas oficjalnych obchodów 60-lecia Ferrari. Impreza na cześć jednego z najbardziej znanych producentów samochodów zostanie zorganizowana 23 czerwca we włoskim Maranello. Tego dnia ujawniona zostanie także zapowiedź kolejnej gry System 3Ferrari Street Racer.