Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2009, 09:49

Startuje nowy Battle.net. Beta StarCratfa II już zaraz?

Od wczoraj wszyscy zakochani w blizzardowym sposobie organizowania rozgrywek sieciowych mogą cieszyć oczy zupełnie nową usługą Battle.net. Zgodnie z zapowiedziami wystartowała ulepszona wersja starego dobrego systemu.

UAKTUALNIENIE: Wygląda na to, że Blizzard zaczął dodawać ludzi do programu beta testów dla StarCrafta II i niektórzy posiadacze kont na nowym Battle.necie już otrzymali zaproszenia. Czyżby sprawa nabierała tempa?

Od wczoraj wszyscy zakochani w blizzardowym sposobie organizowania rozgrywek sieciowych mogą cieszyć oczy zupełnie nową usługą Battle.net. Zgodnie z zapowiedziami wystartowała ulepszona wersja starego dobrego systemu.

O nowym Battle.necie mówiło się już od jakiegoś czasu. Wiadomym było,że wraz z premierą dwóch jakże niecierpliwie oczekiwanych gier od Blizzarda (ciekawe o jakich tytułach mowa?) ulepszona platforma do zabaw sieciowych stanie się faktem i jednocześnie koniecznością. I oto stało się – zapraszamy na odświeżoną stronę Battle.net opatrzoną nowym, kolczastym logo. W momencie pisania tego newsa w pełni funkcjonalny jest na razie serwis dla Amerykanów, więc jeśli wam to nie przeszkadza, zajrzyjcie właśnie tam.

Cóż nowego czeka odwiedzających? Przede wszystkim Battle.net staje się swoistym centrum dla wszystkich gier Blizzarda. Gdy tworzymy konto (lub logujemy się do starego) będzie można powiązać je ze wszystkimi grami studia, jakie posiadamy (w tym również z World of Warcraft, jeśli taka nasza wola) by dysponować teraz jednym wygodnym loginem dającym dostęp do wszystkiego. Dodatkowo, gdy zarejestrujesz grę za pomocą jej cd-keya, to będzie on przechowywany na twym koncie, więc koniec z przekopywaniem piwnicy w poszukiwaniu zakurzonego pudełka po StarCrafcie, bo akurat potrzebujesz klucza. Battle.net będzie również powiązany z innymi stronami Blizzarda, jak forum czy www.wowarmory.com, a w przyszłości pojawić się ma dużo więcej społecznościowych opcji, by ułatwić graczom kontaktowanie się ze sobą.

W tym momencie gracze World of Warcraft nie muszą łączyć swych kont z nowym Battle.netem, ale w przyszłości będzie to konieczne. Oczywiście wraz z premierą StarCrafta II i Diablo III stara platforma odejdzie w niepamięć. Póki co jednak, wszyscy stroniący od nowości, mogą używać klasycznego Battle.net.

Aha – jeszcze jedna ciekawa sprawa. Nowe konto pozwoli automatycznie zapisywać się na beta-testy nadchodzących gier. Czy wszyscy uważają, że beta StarCrafta II jest coraz bliżej? Odpowiedzi na najpopularniejszepytania znajdują się w dziale FAQ.

Startuje nowy Battle.net. Beta StarCratfa II już zaraz? - ilustracja #1
Oto nowa, lepsza wizja rozgrywek sieciowych.