Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2008, 11:45

autor: Hed

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla

Zgodnie z zapowiedziami kolejna część tej świetnej gry jest już dostępna w sklepach. Skończył się więc czas oczekiwania i niepewności. Nadszedł moment weryfikacji. Czy nowy radioaktywny twór GSC Game World spełni nasze oczekiwania? Zainteresowanych poziomem kontynuacji odsyłamy oczywiście do gorącej recenzji.

Zgodnie z zapowiedziami kolejna część tej świetnej gry jest już dostępna w sklepach. Skończył się więc czas oczekiwania i niepewności. Nadszedł moment weryfikacji. Czy nowy radioaktywny twór GSC Game World spełni nasze oczekiwania? Zainteresowanych poziomem kontynuacji odsyłamy oczywiście do gorącej recenzji.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla - ilustracja #1

Jaki jest nowy STALKER? Według naszego recenzenta w grze zawarto dużo nawiązań do pierwszej części, które jednak mogą być niezrozumiałe dla nowych graczy. Sama fabuła jest ciekawa, chociaż niektóre rozwiązania mogą frustrować – jakie, dowiecie się w tekście. Stranger zdradza także szczegóły dotyczące samej mechaniki, omawia nowe, podobno całkiem ciekawe efekty graficzne oraz przedstawia kilka technicznych problemów związanych z tym tytułem. W zapowiedziach obiecywano powrót do znanych już lokacji, które miały zostać mocno odmienione i dopracowane. Czy tak się stało? Po odpowiedź i więcej szczegółów odsyłamy do naszej recenzji.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla - ilustracja #2

My daliśmy grze 7,9 na 10 możliwych punktów. Jakie oceny zebrała gra na zachodzie? No cóż, większość recenzentów wydaje się być zgodna i przyznaje grze mocną siódemkę (w dziesięciopunktowej skali). Oznacza to, że tytuł, chociaż wielką rewolucją nie jest, stanowi bardzo solidną i ciekawą propozycję, z której gracze powinni być zadowoleni.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla - ilustracja #3

Jedną rzeczą jaką można na pewno powiedzieć o tej grze jest jej wysoki poziom trudności. Trudno nie zgodzić się, że przetrwanie w tym skażonym świecie jest kłopotliwe. Dla wszystkich osób, które nie czują się pewnie i potrzebują pomocy przygotowaliśmy specjalny poradnik, zawierający, prócz praktycznych porad, opis przejścia wszystkich głównych zadań oraz przedstawienie najważniejszych spotykanych w grze postaci.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla - ilustracja #4

Przedstawiamy także bardzo ciekawy artykuł traktujący o samej katastrofie w Czarnobylu i nawiązaniach do tego wydarzenia, jakie spotkać możemy w wielu grach, literaturze, filmie. Tekst przeznaczony zarówno dla osób młodych, nie bardzo orientujących się w sytuacji jak i dla starszych, pamiętających jeszcze smak płynu Lugola.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla - ilustracja #5

W Polsce grę wydaje CD Projekt, który potwierdził wczoraj, że gra będzie dostępna już dzisiaj w cenie 99,90 zł. Wcześniej poznaliśmy szczegóły dotyczące edycji kolekcjonerskiej, informacje o tym jak będzie wyglądała polska wersja językowa oraz dowiedzieliśmy się o wymaganiach sprzętowych.

Ciekawą kwestią jest jak gra sprzeda się w Polsce. Rokujemy naprawdę wysoki wynik, gdyż poprzednia część tej serii, STALKER: Cień Czarnobyla, według oficjalnych danych producenta sprzedała się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy, z czego połowę nabywców stanowią mieszkańcy państw należących niegdyś do Bloku Wschodniego.