Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2009, 11:46

autor: vampire

SEGA anulowała cRPG na licencji Obcego?

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że studio Obsidian Entertainment, twórcy Star Wars: Knights of the Old Republic - The Sith Lords i Neverwinter Nights 2 przygotowują cRPG osadzone w uniwersum Obcego dla SEGI. Niezatytuowana jeszcze gra miałaby ukazać się na pecetach, Xboxie 360 i PS3. Wczoraj jednak serwis Kotaku otrzymał informację z anonimowego źródła, że projekt ten został anulowany.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że studio Obsidian Entertainment, twórcy Star Wars: Knights of the Old Republic - The Sith Lords i Neverwinter Nights 2 przygotowują cRPG osadzone w uniwersum Obcego dla SEGI. Niezatytuowana jeszcze gra miałaby ukazać się na pecetach, Xboxie 360 i PS3. Wczoraj jednak serwis Kotaku otrzymał informację z anonimowego źródła, że projekt ten został anulowany i zwolniono ponad dwadzieścia osób z ekipy nad nim pracującej.

SEGA anulowała cRPG na licencji Obcego? - ilustracja #1

Kotaku chcąc wyjaśnić sprawę zwrócił się z pytaniem do SEGI i Obsidianu, niestety dotychczas otrzymał jedynie niezbyt satysfakcjonującą odpowiedź od pierwszej z firm - wydawca powiedział tylko, że nie ma zamiaru komentować plotek. Zastanawiający może być również fakt, iż na oficjalnym forum gry Matthew Rorie, marketingowiec Obsidianu, wyjawił zaniepokojonym fanom, że póki co jego firma nie może wypowiedzieć się w tej kwestii.

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne stanowisko SEGI, do tego czasu powyższe informacje powinniśmy traktować wyłącznie jako plotki. Przy okazji warto jednak wspomnieć, że wydawca zapowiedział już nową część Aliens vs Predator mającą ukazać się na początku przyszłego roku, nad którą pracuje obecnie ekipa Rebellion. Więcej na ten temat znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości.