Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2008, 07:41

autor: Artur "artoor" Nowak

Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety

PeCetowa wersja GTA IV budzi tyle samo pozytywnych emocji, jak kontrowersji, jednak nie jest to w stanie podważyć faktu, iż produkcja od Rockstar jest najbardziej oczekiwaną grą w tym roku. Targi Games Convention w Lipsku miały nam ze sobą przynieść pierwsze, oficjalne informacje na temat portu oraz prezentację.

PeCetowa wersja GTA IV budzi tyle samo pozytywnych emocji, jak kontrowersji, jednak nie jest to w stanie podważyć faktu, iż produkcja od Rockstar jest najbardziej oczekiwaną grą w tym roku. Targi Games Convention w Lipsku miały nam ze sobą przynieść pierwsze, oficjalne informacje na temat portu oraz prezentację. Tak też się stało, choć możliwość ujrzenia gry na własne oczy mieli jedynie przedstawiciele mediów za zamkniętymi drzwiami. Jako pierwszy swymi wrażeniami podzielił się redaktor serwisu IGN.com, który ujawnił kilka pikantnych szczegółów.

Skrawek rozgrywki, jaki został zaprezentowany, to dobrze znana konsolowcom misja o nazwie Three Leaf Clover, w której naszym zadaniem jest obrobić bank i uciec gubiąc w pościgu policję. Prezentację prowadził Steve Hahnel, z działu public relations w Rockstar . Co ciekawe, pokaz odbywał się przy wykorzystaniu kontrolera od konsoli Xbox 360, a nie standardowych atrybutów PeCetów, czyli klawiatury i myszki.

Przejdźmy do meritum, czyli co oferować będzie zabawa w wersji na PC. Ciekawie zapowiada się system rejestrowania powtórek. Gra w każdej chwili rozgrywki będzie miała zapisane ostatnie 30-sekund z naszych poczynań, czy to w trybie singleplayer czy podczas rozwałki sieciowej. Więc gdy tylko wykonamy jakąś efektowną ewolucję, nie przepadnie ona w nicości, tylko będzie mogła zostać utrwalona na stałe. Zapisaną sekwencję w każdej chwili będziemy mogli odtworzyć lub poddać ją montażowi, dzięki wbudowanemu edytorowi wideo. Zostanie on na tyle rozbudowany, że zapisaną powtórkę będziemy mogli pociąć na kawałki, manipulować kątem położenia kamery itp. Naszym wideo następnie pochwalimy się innym graczom, za pośrednictwem strony Rockstar Social Club, pozwalającej śledzić nam statystyki wirtualnych przyjaciół oraz gromadzić ciekawe materiały.

Właściciele blaszaków mogą liczyć na wiele usprawnień pod kątem zabawy sieciowej. Prawdopodobnie liczba możliwych graczy na serwerze zostanie zwiększona, obecnie na konsolach maksimum wynosi 16 osób. Ponadto postanowiono ułatwić życie użytkownikom pecetów, dzięki czemu łatwiej będą mogli dołączyć do swego ulubionego typu rozgrywki. Zapewni to szczegółowa filtracja wyszukiwania „meczów” na serwerach.

Na koniec dochodzi wzmianka o oprawie graficznej. GTA IV na PC ma działać na podrasowanym silniku, co ma zaowocować żywszym otoczeniem, lepszym cieniowaniem i pełniejszymi teksturami. Obraz będzie można ustawić do rozdzielczości nawet 2560x1600.

To jak na razie wszystkie informacje jakie udało się wydobyć wysłannikowi IGN-u. Rockstar wypuściło 10 premierowych screenów, których część możecie zobaczyć pod newsem. Pozostaje nam teraz czekać na kolejny ruch ze strony producenta.

GTA IV w wersji na komputery osobiste zadebiutuje 18 listopada na terenie USA, natomiast trzy dni później w Europie. Polskim dystrybutorem gry jest partner Take-Two, firma Cenega Poland.

Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety - ilustracja #1
Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety - ilustracja #2
Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety - ilustracja #3
Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety - ilustracja #4
Screeny i pierwsze szczegóły na temat GTA IV w wersji na pecety - ilustracja #5