Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2005, 15:45

autor: Henkel

Raport finansowy Capcomu

Capcom opublikował dzisiaj raport finansowy za rok 2005. Otrzymujemy możliwość dokładnego przestudiowania wyliczeń dotyczących ilości sprzedanych gier i zysków osiągniętych przez firmę, a także możemy wyczytać w nim kilka ciekawych informacji dotyczących przyszłych planów Capcomu.

Capcom opublikował dzisiaj raport finansowy za rok 2005. Dzięki temu otrzymujemy możliwość dokładnego przestudiowania wyliczeń dotyczących ilości sprzedanych gier i zysków osiągniętych przez firmę, a także możemy wyczytać w nim kilka ciekawych informacji dotyczących przyszłych planów Capcomu.

Na całym świecie sprzedano 1,1 miliona egzemplarzy tytułu Devil May Cry 3, podczas gdy gra Viewtiful Joe 2 osiągnęła poziom 350 tysięcy sprzedanych kopii – do raportu nie wliczono jednak egzemplarzy, które rozeszły się w Europie. Gracze zakupili także między innymi 1,2 miliona sztuk Resident Evil 4 w wersji przeznaczonej na konsole GameCube. Tak ogromny sukces przełożył się natychmiast na przyszłe działania Capcomu – firma ogłosiła, iż trwają prace nad pełnometrażowymi kinowymi filmami opartymi na takich seriach gier, jak Devil May Cry oraz Onimusha.

Ogólny przychód firmy w roku 2005 wyniósł 65,90 biliona jenów i jest to 25 procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Generalne zyski koncernu to 3,62 biliona jenów – dla porównania rok temu zanotowano straty na poziomie 9,16 biliona jenów.

Capcom postanowił także zacieśnić współpracę z lokalnymi studiami developerskimi. Wynika to z sytuacji, iż 70 procent dochodów firmy to pieniądze zarabiane na produktach eksportowanych. Naturalne wydaje się więc angażowanie lokalnych programistów w celu pozbycia się kosztów wysyłki programów za granicę.