Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2002, 09:28

autor: Łosiu

Problemy finansowe twórcy Eurofighter Typhoon i Incoming Forces

Angielski producent gier, firma Rage Software boryka się z dużymi problemami finansowymi, które spowodowały opóźnienie produkcji i wydania kilku ciekawie zapowiadających się tytułów, m.in. gry akcji opartej na silniku Unreala „Mobile Forces”. Z najnowszych danych podanych przez serwis Reuters wynika, że firma zamierza sprzedać swoje udziały i akcje, by dalej istnieć i być wypłacalną.

Angielski producent gier, firma Rage Software boryka się z dużymi problemami finansowymi, które spowodowały opóźnienie produkcji i wydania kilku ciekawie zapowiadających się tytułów, m.in. gry akcji opartej na silniku Unreala „Mobile Forces”. Z najnowszych danych podanych przez serwis Reuters wynika, że firma zamierza sprzedać część swoich udziałów i akcji, by dalej istnieć i być wypłacalną.

Jednak nie jest to sprawa prosta, ponieważ firma potrzebuje co najmniej 3,1 miliona funtów (po odliczeniu kosztów), co jest naprawdę ogromną kwotą. Jeżeli sprzedaż akcji nie powiedzie się, to Bank Szkocji cofnie firmie linię kredytową o wartości 6,2 miliona funtów, a to będzie już przysłowiowym gwoździem do trumny Rage Software.

Przypominam, że firma Rage Software stworzyła takie znane tytuły jak Eurofighter Typhoon, Hostile Waters: Antaeus Rising czy Incoming Forces.

Szczegóły dotyczące problemów firmy znajdują się tutaj.