Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2006, 09:56

autor: Jiker

Poznaliśmy datę premiery Football Manager 2006 (X360) oraz Football Manager Handheld (PSP)

Football Manager 2006 wydany w zeszłym roku na komputery klasy PC był jedną z najlepiej sprzedających się gier na tenże sprzęt. Jestem ciekaw, czy edycje przygotowywane z myślą o konsolach Xbox 360 oraz PSP będą sprzedawać się równie dobrze. Przekonamy się o tym już niebawem, ponieważ ich premiera nastąpi 13 kwietnia 2006 roku.

Football Manager 2006 wydany w zeszłym roku na komputery klasy PC był jedną z najlepiej sprzedających się gier na tenże sprzęt. Jestem ciekaw, czy edycje przygotowywane z myślą o konsolach Xbox 360 oraz PSP będą sprzedawać się równie dobrze. Przekonamy się o tym już niebawem, ponieważ ich premiera nastąpi 13 kwietnia 2006 roku (autorzy chyba nie są przesądni – miejmy nadzieję ;-)).

Wersja PSP nosi tytuł Football Manager Handheld i zawierać będzie wiekszość z elementów dostępnych graczom pecetowym. Największą modyfikacją będzie prawdopodobnie zwiększenie liczby zawodników tworzących zespół z trzydziestu do trzydziestu sześciu. Ponadto wersja ta powinna zapewnić niezapomniane wrażenia już z racji tego, że została wydana na konsolę przenośną. Przygotowywanie drużyny do finału Ligi Mistrzów, siedząc wygodnie w ubikacji? Dlaczego nie.

Wersja na Xboxa 360 (zatytułowana Football Manager 2006) będzie w wielkim stopniu korzystać z możliwości, jakie oferuje usługa Xbox Live. Oprócz możliwości wzięcia udziału w turnieju (szesnastu graczy jednocześnie) oraz lidze (składającej się z ośmiu drużyn), możemy trafić do ogólnoświatowego rankingu. Punkty zdobywać będziemy za wszelkie sukcesy – wygrane mecze, zakup świetnego zawodnika itp. Ciekawe, czy ostatnie informacje odnośnie konieczności posiadania dysku twardego, jeśli chcemy w ogóle zagrać w FM2006, wpłyną w jakiś sposób na sprzedaż tej edycji gry.

Oprócz wymienionych wyżej usprawnień możemy liczyć na wszelkie roszady wynikające z zakończonego niedawno, styczniowego okienka transferowego. To usprawnienie dotyczy obu powstających właśnie wersji.

Football Manager 2006 oraz Football Manager Handheld produkowane są przez firmę Sports Interactive. Wydawcą serii jest koncern SEGA.