Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 marca 2007, 12:07

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Powstanie film na podstawie Gears of War

W ostatnim czasie oczy Hollywood zwrócone są na branżę gier. Wytwórnie filmowe przyglądają się popularności poszczególnych tytułów, a kiedy któryś z nich cieszy się odpowiednio dużym uznaniem wśród graczy, wykupują prawa do jego ekranizacji. Tak właśnie stało się z takimi produkcjami jak Metal Gear Solid, Prince of Persia czy World of Warcraft.

W ostatnim czasie oczy Hollywood zwrócone są na branżę gier. Wytwórnie filmowe przyglądają się popularności poszczególnych tytułów, a kiedy któryś z nich cieszy się odpowiednio dużym uznaniem wśród graczy, wykupują prawa do jego ekranizacji. Tak właśnie stało się z takimi produkcjami jak Metal Gear Solid, Prince of Persia czy World of Warcraft. Według ostatnich informacji, dołączy do nich film na podstawie Gears of War.

Prawa do jego realizacji od firmy Epic nabyło New Line Cinema. Adaptacją scenariusza zajmie się Stuart Beattie (Piraci z Karaibów). Producentami zostaną Marty Bowen oraz Wyck Godfrey. Na razie za wcześnie jest, by mówić o tym, kto zasiądzie w fotelu reżysera albo kto wcieli się w rolę Marcusa Feniksa i jego towarzyszy.

Warto przy tym zauważyć, że nie zawsze wykupienie praw do ekranizacji filmu musi równać się z jego realizacją. Przypomnijmy sobie choćby losy kinowej produkcji opartej na serii Halo. Film miał już swoich producentów (jednym z nich był Peter Jackson), dopracowany scenariusz, a nawet reżysera. Niestety prace zostały zawieszone i nie wiadomo, kiedy zostaną podjęte na nowo.

Póki co pozostaje nam trzymać kciuki za filmową adaptację Gears of War i mieć nadzieję, że kierownictwo projektu nie przypadnie w udziale „ulubionemu” reżyserowi wszystkich graczy, Uwe Bollowi.