Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 sierpnia 2004, 13:12

PlayStation 2 - nowe zestawy w promocyjnych cenach

Jak z pewnością większość z Was już wie, 18 sierpnia uległa zmianie cena PlayStation 2 z 199 Euro na 149 Euro. W Polsce od 19 sierpnia obowiązuje nowa cena na PlayStation 2 - 699 złotych.

Jak z pewnością większość z Was już wie, 18 sierpnia uległa zmianie cena PlayStation 2 z 199 Euro na 149 Euro. W Polsce od 19 sierpnia obowiązuje nowa cena na PlayStation 2 - 699 złotych. Jest to srebrna konsola PlayStation 2 w zestawie z jednym kontrolerem Dual Shock 2. W chwili obecnej będzie to jedyny obowiązujący model (czarne konsole na razie nie będą sprowadzane)

Od momentu wprowadzenia na rynek w listopadzie 2000 r. PlayStation 2 osiągnęło pułap prawie 24 milionów sprzedanych egzemplarzy (region PAL). Obniżka ceny ma rozpocząć nową fazę wzrostu sprzedaży PlayStation 2, jak również zwiększyć sprzedaż gier dedykowanych najpopularniejszej tego typu konsoli na świecie.

PlayStation 2 - nowe zestawy w promocyjnych cenach - ilustracja #1

Komentując zmianę ceny PlayStation 2, David Reeves, Prezydent Sony Computer Entertainment Europe, powiedział: „ PlayStation 2 cieszy się z ogromnego sukcesu, ale teraz nadszedł czas na to, aby pójść o krok dalej. Obecnie mamy ponad 1,000 dostępnych gier na rynku, a planujemy wprowadzenie kolejnych nowości takich jak: Gran Turismo 4, The Getaway: Black Monday, SingStar Party, EyeToy: Play 2 czy Killzone zostanie wydane przez SCEE. Tytuły takie jak GTA San Andreas od Take 2, Burnout 3 od Electronic Arts i Metal Gear Solid 3: Snake Eater od Konami, które pojawią się jeszcze w tym roku”.

Od 24 sierpnia obowiązuje też nowy cennik na zestawy PlayStation 2. Wszystkie zestawy kosztują 799 złotych!

  • PlayStation 2 (srebrna) + dwa kontrolery Dual Shock 2
  • PlayStation 2 (srebrna) + gra Formula One 2004
  • PlayStation 2 (czarna - jedyny taki zestaw!) + gra SingStar
  • PlayStation 2 (srebrna) + gry Socom: US Navy Seals i WRC II Extreme
  • PlayStation 2 (srebrna) + gry Gran Turismo 3 i Ratchet and Clank
  • PlayStation 2 (srebrna) + gry The Getaway i This is Football 2003