Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2008, 11:30

autor: vampire

Pierwszy gameplay z Dead Rising: Chop Till You Drop

W sieci pojawił się już pierwszy gameplay z przeznaczonej na Wii edycji Dead Rising o podtytule Chop Till You Drop. Tym co możemy w nim zobaczyć jest oczywiście walka z zombiakami zarówno przy pomocy standardowej broni jak i wykorzystaniu różnych elementów otoczenia, na przykład parasola lub wózka sklepowego.

W sieci pojawił się już pierwszy gameplay z przeznaczonej na Wii edycji Dead Rising o podtytule Chop Till You Drop. Tym co możemy w nim zobaczyć jest oczywiście walka z zombiakami zarówno przy pomocy standardowej broni jak i wykorzystaniu różnych elementów otoczenia, na przykład parasola lub wózka sklepowego. Ponadto z zamieszczonej w serwie 1UP zapowiedzi możemy dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat tej produkcji.

Pierwszy gameplay z Dead Rising: Chop Till You Drop - ilustracja #1

Jak wiemy, gra bazuje na zoptymalizowanym pod kątem Wii silniku Resident Evil 4, przez co posiada zbliżony do tamtej produkcji system sterowania. W zależności od kontekstu te same gesty oznaczają różne czynności, na przykład poprzez potrząśnięcie Wii Remotem możemy przywrócić ogłuszonej postaci świadomość, a na przykład podczas walki kijem basebalowym wymierzyć potężniejszy cios.

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej zapowiedziane, w porównaniu ze znaną z Xboxa 360 wersją Dead Rising, poziom trudności został zmniejszony, dzięki czemu produkcja powinna trafić do szerszego grona odbiorców. Między innymi teraz mamy kilka slotów przeznaczonych na zapis gry, poza tym limit czasowy dotyczy pojedynczej misji nie zaś odgórnie całej gry. Tych, którzy obawiali się o to, jak konsola Nintendo poradzi sobie z wyświetlaniem wielu postaci jednocześnie, zapewne uspokoi nieco fakt, że w pewnym momencie na ekranie było około 10 wrogów, natomiast twórcy, firma Capcom, zapewnia, że w finalnej wersji Dead Rising będziemy musieli zmierzyć się nawet z setką naraz.

Przypomnijmy jeszcze, że premiera gry powinna odbyć się przed końcem tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead Rising: Chop Till You Drop

Dead Rising: Chop Till You Drop