Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2009, 10:08

Pierwszy epizod StarCrafta II za 189 zł?

Na stronie sklepu Empik pojawił się StarCraft II w przedsprzedaży. Według opisu gry jej dystrybutorem jest LEM i pojawi się ona w polskiej wersji kinowej. Wskazano również wrześniową premierę tego gorącego tytułu. Sporym zaskoczeniem jest na pewno ogromna, jak na pecetowe produkcje, cena. Sklep podaje, że za nowe dzieło Blizzarda zapłacimy całe 189 zł, czyli prawie tyle, co za pozycje na konsole.

UAKTUALNIENIE: Otrzymaliśmy oficjalny komentarz w sprawie StarCrafta II od Pana Michała Tomaniaka, szefa Empik.com.

Gra StarCraft II pojawiła się w ofercie Empik.com, po analizie możliwości dostępności produktu w największych, światowych sklepach internetowych. Dane dotyczące przybliżonej ceny oraz ewentualnej daty premiery, także zostały zaczerpnięte z informacji ogólnie dostępnych na rynku, są one poglądowe.

Nie zapominajmy, że produkty firmy Blizzard zawsze były owiane mgiełką tajemnicy, co możemy zaobserwować także w przypadku StarCrafta II.

Polscy fani gry StarCraft II powinni mieć już opcję zamówienia tytułu, bez potrzeby oglądania się na zachodnie sklepy. Informacje o wersji językowej gry oraz o polskim dystrybutorze, wynikają z założeń dość prostych: ostatni tytuł firmy Blizzard był dostarczany do Empiku przez firmę LEM, zakładamy również, że StarCraft II zostanie zlokalizowany na potrzeby polskich użytkowników.

WERSJA ORYGINALNA WIADOMOŚCI: Na stronie sklepu Empik pojawił się StarCraft II w przedsprzedaży. Według opisu gry jej dystrybutorem jest LEM i pojawi się ona w polskiej wersji kinowej. Wskazano również wrześniową premierę tego gorącego tytułu. Sporym zaskoczeniem jest na pewno ogromna, jak na pecetowe produkcje, cena. Sklep podaje, że za nowe dzieło Blizzarda zapłacimy całe 189 zł, czyli prawie tyle, co za pozycje na konsole.

Za powyższą kwotę otrzymalibyśmy najprawdopodobniej pierwszy z trzech epizodów gry, czyli Wings of Liberty. Firma Blizzard zapowiedziała przecież już dawno temu, że wyda swoją produkcję w formie trylogii, której kolejne odsłony pojawiałyby się w pewnych odstępach czasu. Każda z nich będzie zawierała kampanię dla pojedynczego gracza poświęconą innej rasie. Najpierw poznamy więc losy Jima Raynora i reszty Terran.

Blizzard przekonywał co prawda, że decyzja o podziale oczekiwanej przez rzesze fanów strategii na trzy części nie wynika z chęci zarobienia większej ilości pieniędzy, ale powyższa kwota na pewno nie spodobałaby się fanom. Wspomniana, rzekoma data premiery gry, czyli 30 września tego roku, jest natomiast prawie na pewno nieprawdziwa, wiec nie należy sugerować się nią zbyt przesadnie.

Drugą odsłonę jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego można już ponoć zamawiać w przedsprzedaży. Dzieło zostało również opatrzone ograniczeniem wiekowym od szesnastu lat. Oprócz informacji, że gra zostanie wydana w polskiej wersji kinowej (angielskie głosy i polskie napisy), podano również szacowane wymagania sprzętowe, które zgadzają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Skontaktowaliśmy się z firmą LEM, która zupełnie odcięła się od wpisu wprowadzonego na stronę empik.com. Według przedstawiciela dystrybutora żadna z informacji na niej zawartych (czyli cena i polska wersja językowa) nie pochodzi od niego. Przedsprzedaż gry Blizzarda w sklepie Empik nie jest w ogóle inicjatywą polskiego przedsiębiorstwa.