Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2009, 08:00

autor: Jiker

Pięć milionów Resident Evil 5

Kazuhiko Abe z firmy Capcom ujawnił w trakcie tokijskiego Reuters Global Technology Summit, że najnowsza odsłona szalenie popularnej serii Resident Evil – Resident Evil 5 na PlayStation 3, Xboksa 360 – trafiła już do sklepów na całym świecie w pięciomilionowym nakładzie.

Kazuhiko Abe z firmy Capcom ujawnił w trakcie tokijskiego Reuters Global Technology Summit, że najnowsza odsłona szalenie popularnej serii Resident EvilResident Evil 5 na PlayStation 3 i Xboksa 360 – sprzedała się już na całym świecie w pięciomilionowym nakładzie. Tym samym piątkę już teraz można ogłosić jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii firmy.

Pięć milionów Resident Evil 5 - ilustracja #1

W samym tylko marcu, a więc miesiącu premierowym dla RE5, produkcja znalazła uznanie wśród 4,4 milionów posiadaczy wymienionych wyżej platform. Pozostałych 600 tysięcy rozeszło się już w kwietniu. Spadek jest zatem istotny, ale i zapewne oczekiwany przez Capcom – intensywna promocja tytułu spowodowała, że najwięksi fani kupili najnowsze przygody Chrisa Redfielda w okolicach ich debiutu na światowych rynkach. Przypominamy jednocześnie, że pod koniec bieżącego roku swoją premierę będzie mieć edycja na PC, więc sprzedaż tytułu będzie miała szansę jeszcze podskoczyć.

W trakcie spotkanie Abe podjął również temat przyszłości firmy. Oznajmił m.in., że pragnie ona utrzymać rokroczny wzrost przychodów na poziomie 10%. W przypadku zysków wskaźnik ten powinien nie schodzić poniżej wartości 15%. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Capcom nie planuje w najbliższym czasie żadnych zakupów i przejęć. Najpierw zarząd firmy skupi się bowiem na ustabilizowaniu sytuacji finansowej, a dopiero później pomyśli o ewentualnych transakcjach.