Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2009, 19:40

autor: Jiker

Innowacyjna gra o duchach trafi na Nintendo DSi

Szwedzi ze studia A Different Game ujawnili pierwsze informacje na temat swojej najnowszej gry przygodowej na konsolę Nintendo DS, a dokładnie rzecz ujmując na jej najnowszą wersję DSi. Ghostwire – dotąd wydane jedynie na komórki i smartfony – umożliwi nam łapanie duchów otaczających nas w realnym świecie.

Szwedzi ze studia A Different Game ujawnili pierwsze informacje na temat swojej najnowszej gry przygodowej na konsolę Nintendo DS, a dokładnie rzecz ujmując, na jej najnowszą wersję DSi. Ghostwire – dotąd wydane jedynie na komórki i smartfony – umożliwi nam łapanie duchów otaczających nas w realnym świecie.

Innowacyjna gra o duchach trafi na Nintendo DSi - ilustracja #1

Z informacji przedstawionych przez producentów wynika, że Ghostwire wykorzysta w pełni wszystkie możliwości konsoli Nintendo DS. Jako gracz skorzystamy nie tylko z obu ekranów i rysika, ale również z kamer wbudowanych w konsolę, jak i mikrofonu, przy pomocy którego nawiążemy kontakt głosowy z napotkanymi duchami. Tłem dla wydarzeń będzie oczywiście miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy. Na istoty astralne natkniemy się zatem w kuchni, toalecie, a nawet autobusie.

Rozgrywka polegać będzie na wsłuchiwaniu się w sygnały i głosy, doprowadzające nas w efekcie do niespokojnych dusz. Spotkanie będziemy mogli zakończyć na kilka sposobów. Słuszny będzie jednak tylko jeden – nawiązanie kontaktu z duchem, wysłuchanie jego historii oraz udzielenie pomocy, aby mógł wreszcie zaznać spokoju. To ostatnie nastąpi poprzez rozwiązywanie prostych łamigłówek. Informacje o istotach astralnych będziemy przechowywać w specjalnym notatniku.

Ghostwire to produkcja wielokrotnie nagradzana. Wśród najważniejszych wyróżnień studio A Different Game wymienia zwycięstwo w zeszłorocznym N-Gage Mobile Games Innovation Challenge 2008, a także uzyskanie nominacji w dwóch kategoriach International Mobile Gaming Awards 2009. Na łamach oficjalnej strony produkcji znajdziecie zwiastun gry.