Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2009, 12:50

autor: Jiker

Obrazki i nowe informacje o trybie multiplayer w Uncharted 2

W sieci opublikowane zostały zrzuty ekranowe potwierdzające obecność trybu wieloosobowego w drugiej odsłonie cyklu Uncharted. Zamieścił je na swych łamach chilijski serwis Niubie. Obrazki zostały dodatkowo podparte kilkoma nowymi faktami na temat multiplayera, które, choć ciągle pozostają nieoficjalnymi informacjami, rzucają nieco więcej światła na jego zawartość.

W sieci opublikowane zostały zrzuty ekranowe potwierdzające obecność trybu wieloosobowego w drugiej odsłonie cyklu Uncharted. Zamieścił je na swych łamach chilijski serwis Niubie. Obrazki zostały dodatkowo podparte kilkoma nowymi faktami na temat multiplayera, które, choć ciągle pozostają nieoficjalnymi informacjami, rzucają nieco więcej światła na jego zawartość.

Obrazki i nowe informacje o trybie multiplayer w Uncharted 2 - ilustracja #1
Obrazki i nowe informacje o trybie multiplayer w Uncharted 2 - ilustracja #2
Obrazki i nowe informacje o trybie multiplayer w Uncharted 2 - ilustracja #3

Na screenach możemy dojrzeć zmagania dwóch zespołów. W skład pierwszego wchodzą gracze wcielający się najwidoczniej w strażników, którzy być może w głównym wątku pełnić będą rolę przeciwników Nathana Drake’a. Skład drugiej ekipy współtworzy natomiast sam bohater Uncharted 2: Among Thieves oraz towarzysze jego niedoli. Całość prezentuje się efektownie – dynamika strzelanin powinna być zadowalająca, a budowa poziomów oraz wyjątkowy poziom interakcji wpłyną zapewne pozytywnie na frajdę płynącą z rywalizacji (ucieczki po gzymsach budynków, wspinaczka itp.).

Z informacji redakcji serwisu Niubie oraz użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF wynika, że multiplayer podzielony zostanie na dwa tryby rozgrywki. Standardowy Deathmatch dla ośmiu osób uzupełniony zostanie o liczne elementy eksploracji poziomów, która będzie potrzebna przede wszystkim w przypadku, gdy podejmiemy decyzję o zdobyciu potężniejszych pukawek. Druga opcja rozgrywki to Capture the Treasure, oparta na zasadach nieśmiertelnego Capture the Flag, z tą jednak różnicą, że zamiast flagi z bazy przeciwników będziemy próbować wynieść skarb w postaci złotego posągu.

Zupełnie oddzielny akapit należy się natomiast trybowi sieciowej kooperacji. Otóż jeśli plotki zostaną potwierdzone, to w ramach jednej rozgrywki udział będą mogły wziąć nawet trzy osoby. Zgodnie z wcześniejszym spekulacjami, fabuła zaproponowana w kooperacji nie będzie tożsama z zaproponowaną przy okazji opcji single player. Będzie to zatem zupełnie nowe doświadczenie. Rozgrywka ma uwzględniać m.in. takie sytuacje, w których zaliczenie danego etapu wymagać będzie jednoczesnej współpracy dwóch lub trzech graczy. W przypadku, gdy któryś z nich zginie pod naporem ognia przeciwników, nic wielkiego się nie stanie – po kilku sekundach powróci na pole bitwy z pełnym paskiem energii. Takie rozwiązanie, oczywiście mało realistyczne, może się okazać całkiem przydatne, ponieważ nie będzie powodowało przestojów w rozgrywce oraz nie doprowadzi do sytuacji, gdy przejście danej łamigłówki nie będzie możliwe z powodu absencji jednej osoby.

Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości opisany powyżej tryb rozgrywki wieloosobowej poddany zostanie beta testom. Mają one zostać przeprowadzone w okresie od 3 do 28 czerwca, a jednymi z pierwszych osób do nich przystępujących będą gracze, którzy zdecydują się na zamówienie gry akcji o tytule inFamous w systemie przedpremierowym.

Według wieści opublikowanych niedawno za sprawą oficjalnego serwisu PlayStation, Uncharted 2: Among Thieves trafi do europejskich sklepów już we wrześniu bieżącego roku.